• اطلاعیه ها

  • Movyn

   مسابقه بازی‌پدیا   یکشنبه, 30 مهر 1396

   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند.   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند. در جریان این رقابت که از ابتدای هر ماه آغاز و تا انتهای ماه دنبال می‌شود، ۵ کاربری که در طول آن ماه، بیشترین مقاله را در تمامی ویکی‌ها ارسال کرده باشند معرفی خواهند شد. جوایز برنگان این مسابقه، به ترتیب زیر خواهد بود.   برای اطلاعات بیشتر به صفحه مسابقه مراجعه نمایید.
  • Movyn

   نتایج مسابقه مقاله‌نویسی بازی‌پدیا - بهمن 96   یکشنبه, 29 بهمن 1396

   برای مشاهده نتایج به این صفحه مراجعه کنید.  
358 مقاله
در این ویکی

اساسینز کرید: مکاشفات


Movyn

Assassin's Creed: Revelations

 

Assassin

 

 

توسعه‌دهنده یوبی‌سافت مونترال
منتشرکننده Ubisoft
کارگردان Alexandre Amancio
نویسنده Corey May

Darby McDevitt

تهیه‌کننده Martin Schelling
موسیقی Jesper Kyd

Lorne Balfe

تاریخ انتشار ۱۵ نوامبر ۲۰۱۱
سبک اکشن ماجراجویی، مخفی‌کاری
پلت‌فرم‌ها Xbox 360

PS3

PC

تعداد بازیکنان ۱ نفره

چندنفره

رده‌بندی سنی

ESRB: M

اساسینز کرید: مکاشفات (انگلیسی: Assassin's Creed: Revelations) به عنوان یک دنباله در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۱ برای سری بازی‌های اساسینز کرید عرضه شد. این بازی یک سال پس از بازی Assassin's Creed: Brotherhood و در ادامه آن ساخته و منتشر شد. ارائه سالانه یک بازی از این سری توسط یوبی‌سافت این فرنچایز را به عنوانی سالانه تبدیل کرده است. داستان این بازی، ادامه دهنده و مکمل داستان نسخه قبلی است و روایت دسموند مایلز را بازگو می‌کند. دسموند در نسخه قبلی به همراه دوستانش، لوسی استیل‌من، ربکا کرین و شان هاستینگ توانستند تا با نفوذ به کولیزیوم، Apple Of Eden را به دست بیاورند اما جریان تغییر کرد و دسموند درحالی که کنترل خود را ازدست داده بود، لوسی را کشت و خود نیز به کما رفت. داستان بازی اساسینز کرید: مکاشفات نیز از همین‌جا به بعد است. دسموند که در کما است، وارد محیط Safe Mode دستگاه آنیموس می‌شود و داستان اتزیو آئودیتوره را دنبال می‌کند. اتزیو ۵۴ ساله و مسافرت او به مصیاف، زادگاه و محل فعالیت جدش الطائر، داستان بازی در بخش تاریخی را رقم خواهد زد. این بازی از نظر گیم‌پلی با افزوده شدن قابلیت‌های جدید زیادی روبه‌رو بوده است، حال آن که به لحاظ گرافیک نقدهای منفی نیز دریافت کرده است.

 

Assassin's Creed: Revelations نیز همچون نسخه قبلی‌ش یک بازی Spin-Off و و زیرمجموعه اساسینز کرید ۲ محسوب می‌گردد.

 



داستان بازی

 

Desmond And Clay

دزموند مایلز و کلای کژمارک در جزیره آنیموس

 

در ادامه بازی قبلی که دزموند مایلز به شکل خارج از کنترلی، لوسی استیل‌من را کشت، او که در شوک این عمل بود به کما رفت. درحقیقت این جونو بود که هویت واقعی لوسی را که مخفیانه با تمپلارها همکاری می‌کرد می‌شناخت و دزموند را مجبور به کشتن لوسی کرد. بدن دزموند در همین حالت کما به آنیموس متصل شد و در این بازی، دزموند باید از طریق حالت Safe Mode آنیموس به مشاهده تاریخ و خاطرات جدش بپردازد. او در حالت Safe Mode در جزیره‌ای اسرار آمیز قرار دارد و پس از اندکی کاوش در آن، با شخصی دیگر در آنجا مواجه می‌شود. این شخص همان نمونه شماره ۱۶ است که خود را کلای کژمارک معرفی می‌کند. دزموند پس از صحبت با او وارد دروازه تاریخ می‌شود و سرگذشت جد خود، اتزیو آئودیتوره را پی می‌گیرد. اتزیو اینک مسن‌تر از قبل شده و دیگر، روایت داستانی او در شهرهای ایتالیا نیست. اتزیو پس از خواندن دست‌نوشته‌های پدرش در مورد جد خود، الطائر همواره پیرامون او کنجکاو بود. الطائر در کدکس‌پیج‌های خود از یک کتابخانه مخفی در مصیاف نام برده بود. اینک و در ۵۲ سالگی با سفر به مصیاف و کنکاش پیرامون الطائر قصد دارد تا به راز و رمز او پی ببرد.

 

در هنگام ورود اتزیو به مصیاف، او این شهر را در کنترل تمپلارها می‌بیند. شهر و قلعه مصیاف به صورت کامل تحت تصرف تمپلارها است و به محض ورود اتزیو، به او حمله می‌کنند. اتزیو پس از آنکه لحظاتی تصور الطائر، از مقابل چشمانش عبور کرد از تمپلارها شکست خورد و به اسارت آن‌ها در آمد. این اسارت طولی نکشید و خود را از دست آن‌ها فراری داد و در ادامه به تعقیب رئیس تمپلارهای مصیاف پرداخت. پس از یک تعقیب و گریز طولانی و یک مبارزه، رئیس تمپلارها شکست خورد و پیش از مرگ در مورد کتابخانه‌ای مخفی و منتصب به الطائر صحبت کرد. این کتابخانه به صورت اسرارآمیزی بسته است و تمپلارها تاکنون نتوانسته بودند آن را باز کنند. این کتابخانه نیاز به ۵ کلید مخصوص داشت که اتزیو پس از تحقیق متوجه شد باید آن‌ها را در استانبول پیدا کند.

 

 

 

Istanbul from Top Of The minaret

اتزیو در استانبول

 

اتزیو برای پیداکردن این کلیدها وارد استانیول می‌شود. او دراین شهر نیز تنها نیست و گروه اساسین‌ها در این شهر نیز وجود دارند و به او در پیداکردن کلیدها کمک خواهند کرد. یوسف تعظیم رهبر اساسین‌های استانبول است و در هنگام ورود اتزیو از او استقبال می‌کند. ورود اتزیو به استانبول در یک بازه زمانی بسیار مهمی رخ می‌دهد؛ شاهزاده سلیمان که در آینده تبدیل به سلطان سلیمان قانونی خواهد شد در شرایط بدی است، پدرش برای جنگ‌های منطقه بالکان در ترکیه نیست و عموی مدعی تاج و تخت او، شهزاده احمت همواره در مقابل چشمانش است و از این رو شرایط سیاسی پایداری در استانبول وجود ندارد. اتزیو در خلال جستجوی خود برای کلیدها به اساسین‌های شهر نیز برای مقابله با تمپلارها یاری می‌رساند. او یک به یک کلیدها را پیدا کرده و این قابلیت را دارد تا توسط آن کلیدهای اسرارآمیز، خود نیز مانند دزموند به مشاهده سرگذشت جدش الطائر بپردازد. در این بخش‌ها، بازیکن، کنترل شخصیت الطائر را در دست می‌گیرد و برای هر کلید، در مجموع پنج قسمت از مهم‌ترین لحظات سرگذشت او را خواهد دید. اتزیو برای پیداکردن و نگه‌داری کلیدها از شخص دیگری نیز کمک می‌گیرد؛ صوفیا سارتور یک زن ونیزی است که در جریان جنگ‌های عثمانی-ونیز به استانبول آمده و در تجارت‌خانه نیکولو پولو مشغول کار است.

 

اتزیو پس از پیدا کردن هر پنج کلید به همراه صوفیا به مصیاف می‌روند و درب آن کتابخانه را باز می‌کنند. اتزیو در آنجا متوجه می‌شود که این محل یک کتابخانه نیست و محل مرگ و همچنین مخفیگاه نگه‌داری از Apple Of Eden است. الطائر که روی یک صندلی نشسته و مرده بود در گذر سال‌ها تنها اسکلتی از او باقی مانده بود. اتزیو پس از ادای احترام به او به سمت Apple Of Eden حرکت می‌کند ولی از برداشتن آن صرف نظر می‌کند، شمشیر و لباس‌های مخصوص اساسین خود را در می‌آورد. او پس از صحبت با مینروا سرانجام دزموند را در مقابل خود تصور می‌کند. پس از پایان بخش تاریخی بازی، دزموند نیز از کما خارج می‌شود و ادامه داستان در بازی اساسینز کرید ۳ دنبال می‌شود.

 


گیم‌پلی

 

Ezio Climb The minaret

اتزیو در حال بالا رفتن از یک مناره در استانبول

 

این بازی از نظر گیم‌پلی در مجموع ادامه‌دهنده مسیر بازی قبلی است. دویدن در شهرها، بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها، مبارزات، سیستم جمع‌آوری پول و ارتقاء وضیعیت و ... مشابه نسخه قبلی است ولی با این تفاوت که آیتم‌ها، حرکات و قابلیت‌هایی نیز به آن اضافه شده است. از مهم‌ترین امکانات اضافه شده می‌توان به آیتمی جدید به نام Hookblade اشاره کرد؛ این آیتم جایگزین خنجر مخفی دوم در دست می‌شود و علاوه بر قابلیت سنتی یک خنجر دوم، به عنوان یک سلاح سرد، این قابیت را دارد تا به عنوان یک قلاب از آن استفاده کرد که سرعت بالا رفتن از ساختمان‌ها را به اندازه‌ای زیاد بیشتر می‌کند. این آیتم همچنین برای جابجایی سریع‌تر در بام‌ها نیز استفاده می‌شود، جایی که سقف‌ها از طریق طناب‌هایی به هم متصل هستند و با کمک Hookblade می‌توان برای جابجایی سریع استفاده کرد. در این بازی سیستم تشکیل گروه اساسین نیز همچون نسخه قبلی وجود دارد و بازیکن می‌تواند آن‌ها را پیدا، ارتقاء و در زمان درگیری استفاده کند.

 

نبردها در این بازی نسبت به نسخه قبل اندکی سریع‌تر و دشمنان نیز به مراتب قدرتمندتر از نسخه‌های قبلی هستند. مراحل بازی نیز در جریان کاوش در شهرها قابل انجام هستند و پیشرفت در کار هر مرحله همچون نسخه قبل متکی به چند فاکتور است. به اتمام رساندن یک مرحله بخشی از پیشرفت کار است و در یاری از مراحل، جدای از به پایان رساندن مرحله باید کارهای دیگری نیز انجام داد که به فراخور هر مرحله این کارها نیز متفاوت هستند. اتزیو این امکان را دارد تا به جمع‌آوری پول و ارتقاء وضعیت خود بپردازد، هنگامی که از خط خونش کم شد با مصرف دارو که قابل خرید است نیز می‌تواند این خط خون را مجدداً پر کند. همچون نسخه قبل این بازی نیز دارای یک بخش چندنفره یا Multiplayer نیز هست که در نوع خود دارای چندین قابلیت جدید نسبت به پیشینیانش است.

 

Ezio Using Zipline

اتزیو با کمک Hookblade و طناب‌ها

سریع‌تر فاصله‌ها را طی می‌کند

 



گرافیک

 

Istanbul from The Bosphorus

استانبول از تنگه بسفر

 

Assassin's Creed: Revelations به لحاظ گرافیک نقدهای خوبی دریافت نکرده است. این بازی از تکراری بودن کیفیت گرافیک رنج می‌برد و حتی در بعضی نقدها گرافیک را پایین‌تر از نسخه‌های قبلی ذکر کرده‌اند، با این وجود امتیازات به گرافیک این بازی نیز امتیازاتی متوط و به بالا بوده است.

 



موسیقی و صداگذاری

برای نخستین بار در این سری، جسپر کید به همراه شخص دیگری برای نوشتن موسیقی متن همکاری کردند، این شخص لورن بالفه است و سابقه درخشانی در زمینه موسیقی از خود به جای گذاشته است. موسیقی بخش‌های سینماتیک بازی عمدتاً کار بالفه و گیم‌پلی بازی نیز توسط جسپر کید کار شده است. در صداگذاری نیز همچون نسخه‌های قبل، راجر کریگ اسمیت به جای اتزیو و نولان نورث به جای دزموند صحبت می‌کند؛ در مجموع شخصیت‌های ثابت سری از صداگذاران قبلی خود استفاده کردند.

 


امتیازها

حرکت‌ها و انیمیشن‌های جدید

سازوکار جمع‌اوری اساسین‌ها کامل‌تر شده است

استانبول، زنده و دارای جزییات زیادی است

موسیقی و صداگذاری فوق‌العاده

پایان عاطفی برای داستان

داستان بخش اصلی چندان جذاب نیست

بخش دفاع از برج‌ها جالب نیست

امتیازات

گیم‌اسپات 8/10
IGN 8.5/10

 

 



مرتبط

 

 

 

 

 

 


مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: مکاشفات

اساسینز کرید: مکاشفات

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها دزموند مایلزکلای کژمارکشان هاستینگربکا کرینویلیام مایلز | اتزیو آئودیتورهیوسف تعظیمپیری رئیس | ایشاک پاشا | الطائرالمعلمعباس سفیانماریا تروپداریم ابن لا احدسوامینیکولو پولومافئو پولو
 
تمپلارها لاتیشا انگلندوارن ویدیچیوهانی اوتسو برگ | احمتمانوئل پالایولوگوسشاهکولولیندروسسیریل رودزدمات علی پاشاجورجیوس کوستاسلیسیستراتامیرل جوریکاودای دانکسولی سل ترادات | هاراسولاد سنگ‌دل
 
دیگران صوفیا سارتوربایزید دوم | سلیم یکمسلیمان یکمطارق بارلتیدیلارادوچیو د لوکایانوس | ژوپیترجونومینروا
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارهامزدورانعثمانی‌هاکولی‌هابیزانسی‌هامغول‌هاجیب‌برها
مکان‌ها دهکده اطلسکاپادوکیه (درینکویو)قسطنطنیهمصیافجزیره آنیموس
قوانین و گیم‌پلی فایل‌های آبسترگودستاوردهاآنیموستکه‌های اطلاعات آنیموسدید عقابیکمینگاه‌های اساسین‌هااتاق سیاهمغازه کتابسیستم اقتصادیدفاع از کمینگاه‌هانامه‌های اتزیو آئودیتورهکتابخانه الطائر ابن لا احدتمدن اولیهکلیدهای مصیافاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدن)دفاع از مدیترانهمخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دیدزیپ‌لاین‌ها
سلاح‌ها سلاح سنگینسلاح گرم مخفیکمان پولادیخنجر قلاب‌دارسلاح‌های بلندخنجر سمیبمبپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC بسته شخصیت‌های اجدادیبسته نقشه مسافر مدیترانهبایگانی گمشده

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)



بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده




لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری