378 مقاله
در این ویکی

اساسینز کرید اوریجینز


Movyn

Assassin's Creed Origins

gallery_1_7_55956.jpg

 

توسعه‌دهنده یوبی‌سافت مونترال
منتشرکننده Ubisoft
کارگردان اشرف اسماعیل
ژین گسدن
تهیه‌کننده ژولین لافریر
موتور ساخت بازی AnvilNext
تاریخ انتشار ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷
سبک اکشن ماجراجویی
مخفی‌کاری
دنیای آزاد
پلت‌فرم‌ها Xbox One
PlayStation 4
PC
تعداد بازیکنان ۱ نفره

اساسینز کرید اوریجینز (Assassin's Creed Origins) یا اساسینز کرید ریشه‌ها، دهمین بازی اصلی در مجموعه بازی‌های اساسینز کرید است. این بازی در سبک مخفی‌کاری، اکشن-ماجراجویی و در دنیایی جهان‌باز جریان دارد. این بازی در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷ (۵ آبان ۱۳۹۶) و برای سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی عرضه شده است. بازی به شکل رسمی، برای اولین بار در نمایشگاه E3 2017 معرفی شد.

داستان این بازی در سرزمین مصر باستان جریان داشته و بازیکن از طریق کنترل شخصیت بایک، در دنیای بزرگ بازی به گردش می‌پردازد. بایک، از اعضای اولین محفل اساسین‌ها بوده و در این عصر، شکل‌گیری و تولد اولین محفل رسمی اساسین‌ها به نمایش در آمده است. محفلی که با نام «پنهان‌شدگان»، تلاش می‌کند تا به بازوی قدرتمندی برای ضعیفان و ظلم‌دیدگان تبدیل شود.

این بازی در مجموع موفق به دریافت بازخوردهای مثبتی از منتقدین و طرفداران شد. امتیازات متای بازی به 84 از 100، 81 از 100 و 85 از 100 برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان بوده است. عمده منتقدین بازی را به خاطر داستان و روایت داستانی، شخصیت‌ها، صداگذاری‌ها، بازسازی مکانیک‌های گیم‌پلی و دنیای وسیع و زیبای مصر مورد تمجید قرار داده و خصوصا به خاطر ضربآهنگ کلی و مشکلات فنی، به بازی نقدهای منفی نیز وارد کرده‌اند.

 گیم‌پلی

gallery_1_7_184435.jpg

دنیای بازی اوریجینز به شکل یک محیط بسیار بزرگ و جهان‌باز است؛ به شکلی که ابعاد آن در اندازه‌های بازی اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه، ولی روی خشکی خواهد بود. بازی پرچم سیاه، شامل یک نقشه بزرگ از دریای کارائیب بود که بیشتر حجم محیط را آب‌های آزاد و گیم‌پلی کشتی‌رانی تشکیل می‌داد. در بازی اوریجینز، بازیکن قادر به گردش و بازدید از شهرهایی چون جیزه، ممفیس و اسکندریه است که همگی در یک نقشه جهان‌باز به همراه بسیاری شهرهای کوچک و روستاهایی در دنیای بزرگ بازی قرار دارند. اوریجینز همچنین برخلاف بیشتر بازی‌های قبلی سری، فاقد قابلیت «مینی مپ» یا نقشه کوچک در کنار تصویر خواهد بود؛ به عنوان جایگزین، رابط کاربری بازی به گیمر اجازه دسترسی به یک سیستم کوچک قطب‌نما را در بالای صفحه می‌دهد که لوکیشن‌های مختلف از طریق آن، قابل ناوبری و شناسایی است.

شخصیت اصلی بازی، بایِک، در قالب یک زاویه دید سوم شخص دنبال شده و یک عقاب همراه به نام سنو نیز دارد؛ در حالی که در بازی‌های قبلی سری، قابلیت دید عقابی برای مشخص شدن دشمنان و نقش آن‌ها کاربرد داشت، در بازی اوریجینز این عمل‌ها توسط سنو صورت می‌گیرد. گیمر با کمک سنو می‌تواند از ارتفاع بالا محیط را بررسی و آیتم‌ها، ماموریت‌ها و سایر مواردی که در محیط وجود دارند را شناسایی و علامت‌گذاری کند. سیستم ارتقاهای بازی شامل ارتقا این عقاب نیز می‌شود و در صورت آپگرید توانایی‌ها، سنو می‌تواند دشمنان را ترسانده یا به آن‌ها حمله کند. با توجه به گیم‌پلی سنو، اساسینز کرید اوریجینز برخلاف بیشتر بازی‌های قبلی گیم‌پلی متفاوتی را در قسمت نقاط دید دارد. این محل‌ها همچون گذشته قابل دسترسی و استفاده به عنوان نقطه fast travel خواهد بود اما در زمینه بررسی محیط و مشخص شدن کوئست‌ها در نقشه، این کارها توسط سنو انجام شده و در عوض این عقاب، روی نقاط دید قدرت بررسی بیشتری از محیط پیرامونش به دست می‌آورد. توانایی حس عقابی نیز در این بازی با بازی‌های قبلی سری متفاوت خواهد بود و دیگر شامل مشخص شدن نقش دشمنان، مسیرها و ... نخواهد بود. در عوض، این قابلیت در اصل برای پیدا کردن محل‌های مهم در محیط کاربرد دارد.

بازی غیر از یک نقشه بزرگ روی خشکی، شامل ارائه گیم‌پلی دریایی و کشتی‌رانی و همچنین شنا روی آب و رفتن به اعماق دریا، در هر لحظه از گیم‌پلی دریایی نیز خواهد بود. بخش جستجو در اعماق دریا بسیار جزئی‌تر و گسترده‌تر از بازی پرچم سیاه بوده و این بخش شامل ساخت یک سیستم مبارزه جدید نیز خواهد بود. بایک روی خشکی نیز می‌تواند از اسب، شتر و ارابه برای گردش و سفر سریع‌تر در محیط استفاده کند. همچنین در اوریجینز، گیم‌پلی شامل فاکتورهای یک بازی نقش‌آفرینی یا RPG نیز خواهد بود.

این بازی همچنین شامل بازگشت گیم‌پلی جستجو در مقبره‌ها و محیط‌ها از طریق حل پازل‌ها و ... نیز هست. به طور کلی ۲۰ مقبره در بازی وجود دارد که حل کردن پازل‌ها و درنهایت به دست آوردن جایزه اختیاری و غیر الزامی، برای پیشرفت در داستان اصلی بازی خواهند بود.

بازی اساسینز کرید اوریجینز مانند بازی قبلی این سری یعنی اساسینز کرید: سندیکا، فاقد هرگونه بخش چندنفره است.

 


مبارزات

استودیو مونترال در بخش مبارزات بازی اوریجینز، سیستم کاملا جدیدی را پیاده‌سازی کرده است. در حالت جدید، موقعیت قرار گیری شخصیت، دقت ضربات، سرعت ضربات، کیفیت سلاح‌ها و ... در نحوه اثر و میزان خسارت وارد شده روی دشمن تاثیرگذار خواهد بود. بایک همچنین یک سپر نیز همراه دارد که بازیکن می‌تواند برای دفع ضربات از آن استفاده کند. در اثر ساخت سیستم جدید مبارزه، یک فاکتور جدید با نام «آدرنالین» نیز در حین مبارزه وجود خواهد داشت که بازیکن در صورت پر شدن این فاکتور، می‌تواند ضربات سهمگین‌تر و پایانی را به دشمن وارد کند.

در سیستم مبارزات بازی اوریجینز، سلاح‌هایی نظیر شمشیر، سپر، تیر و کمان، سلاح‌های سنگین، سلاح‌های بلند و بمب قابل دسترسی هستند. به طور کلی این بازی از ۱۵۰ نوع سلاح مختلف با توانایی و فیزیک منحصر به فرد خود بهره خواهد برد.


داستان

در زمان حال لیلا حسن و دوستش دینا گری که عضو بخش تاریخی آبسترگو هستند مامور تحقیق و پیدا کردن شی قدیمی در مصر می شوند. با این وجود لیلا در جستجوی خودش قبر و مومیایی از دو اساسین به اسامی بایک و آیا را پیدا میکند. او امیدوار است که از این کشف استفاده کند و با پیدا کردن چیز مهمی جایگاه خودش در شرکت آبسترگو را تقویت کند. به همین منظور او DNA این مومیایی ها را استخراج میکند تا با آنیموس قابل حمل خودش خاطرات آنها را بررسی کند. او در این مورد هیچ چیز به آبسترگو نمیگوید و به دوستش دیانا هم همین را میگوید چون نمی خواست آبسترگو این تحقیق را از دستش خارج کند.

در آنیموس او به سال 49 قبل از میلاد می رود و سرگذشت بایک آخرین مدجای و محافظ سیوا را نگاه میکند. بایک و پسرش  خمو توسط پنج نفر نقاب دار دزدیده می شوند تا با کمک یک گوی طلا غار مخفی را برای آن ها باز کنند. بایک و خمو موفق به آزادسازی خود می شوند با این حال بایک در زمان نبرد با آدم ربایان اشتباهی پسر خود را می کشد. در سفر به یک سال بعد بایک خودش را از سیوا تبعید کرده تا آن 5 نفر نقاب دار را پیدا کند. بایک اولین نقاب دار یعنی رودجک را پیدا میکند و می کشد. او سپس به سیوا برمیگردد و یک کاهن ظالم یعنی مادونامون را میکشد که دائم در حال شکنجه مردم برای گرفتن اطلاعات باز کردن همان معبد بود. بعد از کشتن مادونامون بایک به اسکندریه می رود و با همسرش آیا تجدید دیدار میکند. آیا خودش رد یکی از نقاب دارها را گرفته است. او همچنین خودش هم آکتایون و  کتیسوس را کشته است. به این صورت فقط تنها یکی از آدم ربایان با لقب مار باقی مانده است. آیا همچنین آشکار می کند که خواهر بطلمیوس یعنی کلئوپاترا به او در تمام این مدت کمک می کرده و دارد با او و آپولودوروس کار میکند تا هویت مار را بفهمد. آیا که شک دارد یودوروس احتمالا مار است به بایک اولین خنجر پنهان را میدهد. بایک به خاطر کشتن یودوروس یک انگشتش را هم به خاطر خنجر پنهان از دست میدهد.

پس از شنیدن صحبتهای یودوروس بایک به مار بودن او شک می کند و به نزد کلئوپاترا و آپولودوروس می رود. کلئوپاترا فاش می کند که همان افراد نقاب دار او را از قدرت پایین انداختند و به بطلیموس قدرت دادند و این افراد خودشان را محفل باستانیان می نامند. کلئوپاترا فاش کرد که باستانیان میخواهند با استفاده از برادرش بطلمیوس سیزدهم کنترل کل مصر را در سایه دراختیار خودشان داشته باشند. مشخص میشود که باستانیان بیش از فقط 5 نفر هستند و مار هنوز زنده است. درواقع لقب یودوروس که کشتند اسب آبی بوده است و مار لقبی است که به همه اعضای باستانیان گفته میشود. بایک که این اطلاعات را گرفته حالا به مدجای کلئوپاترا تبدیل شده و شروع به کشتن تعدادی از اعضای مهم محفل باستانیان میکند. آیا هم از طرف دیگر به قدرت گرفتن کلئوپاترا کمک میکند و کمک میکند که پومپه کبیر با کلئوپاترا متحد شود.

خیلی زود اعضای آبسترگو لیلا و دیانا را پیدا می کنند و دیانا را به نظر می کشند. با این حال لیلا جان سالم به سر می برد. لیلا کار خود را با کمک آنیموس ادامه می دهد و سرگذشت بایک را دنبال می کند. 

بایک نامه ای دریافت می کند مبنی بر این که هنوز دو نفر دیگر از باستانیان به اسامی رمز شغال و عقرب زنده هستند و اتفاقا اعضای گارد سلطنتی بطلمیوس هم بودند. بایک موفق به کشف هویت شغال یعنی لوسیوس سپتیمیوس میشود. او رد سپتیموس را دنبال میکند ولی دیر میرسد چون سپتیموس پومپه کبیر از متحدان قدرتمند کلئوپاترا را میکشد. کلئوپاترا که گزینه دیگری ندارد با کمک‌ بایک و آیا، با ژولیوس سزار دیدار می کند و از او می خواهد که از او حمایت کند. کلئوپاترا به خوبی سزار را متقائد میکند و پیشنهاد ازدواج میدهد. با شروع جنگ داخلی اسکندریه بایک پوتینوس یا عقرب را میکشد ولی سزار اجازه کشتن سپتیمیوس را به او نمیدهند. در سمت دیگر نیز آیا که بطلمیوس را که جنگ داخلی را برای پس گرفتن قدرت شروع کره بود تعقیب میکرد شاهد مرگش و خورده شدنش توسط کروکودیل ها می شود.

بعد از اتمام جنگ داخلی کلئوپاترا رسما قدرت را به عنوان فرعون جدید مصر در اختیار میگیرد. سپتیموس هم که در واقع مشاور سزار بود حالا مشاور کلئوپاترا نیز میشود. کلئوپاترا که قدرت مطلق را گرفته حالا ارتباطاتش را با بایک و آیا قطع میکند. بایک و آیا که متوجه اشتباه بزرگ در پشتیبانی از کلئوپاترا میشوند متحدانشان را جمع میکنند. بایک اینجا میگوید که دشمن آن ها یعنی محفل باستانیان کسانی هستند که در سایه قدرت های پشت حاکمان هستند. و این نابرابر است و در این وضعیت پس چه قدرت در سایه ای برای پشتیبانی از مردم عادی وجود دارد؟ در اینجا بایک و آیا به همراه متحدانشان اولین پایه های محفل جدید پنهان شدگان را پایه میگذارند تا از مردم و آزادی آنها در مقابل باستانیان دفاع کنند. بایک و آیا سپس متوجه شدند که این گروه علاقه شدیدی برای تحقیق در آرامگاه اسکندر کبیر دارند پس به آن جا می روند ولی در آن جا آپولودوروس، از متحدین کلئوپاترا را پیدا می کنند که بعد از جنگ با فلاویوس به شدت مجروح شده است. او به بایک می‌گوید که رهبر محفل باستانیان در واقع افسر ارشد شخص سزار فلاویوس ملقب به شیر است. فلاویوس و سپتیموس نیز اکنون با گوی به همان غار در سیوا رفتند.

در برگشت به سیوا آنها می فهمند که در غار مخفی باز شده است. بایک فلاویوس را دنبال و با او مبارزه میکند که سیب عدن را در دست دارد. بایک در این جنگ موفق میشود و فلاویوس را میکشد و سرانجام انتقام مرگ خمو پسرش را میگیرد. او سپس پیش آیا برمیگردد. آیا چند نفر دیگر را متقائد به عضویت در محفل مخفی شدگان کرده و تصمیمش برای رفتن به رم و کشتن سزار و سپتیموس را گفت. آیا و بایک دراین محل تصمیم به جدا شدن میگیرند و اینکه هر دو در ادامه زندگی شان را وقف رشد محفل کنند و دنیا را از داخل سایه ها مراقبت کنند. بایک قبل از رفتنش جمجمه عقاب که گردنبند خمو بود را روی زمین انداخت. و بعد از این وقتی آیا آن را از زمین برداشت شکل و آیکون محفل اساسین‌ های امروزی روی زمین درست شده بود.

بعد از این لیلا از آنیموس بر می خیزد و با منتور اساسین ها ویلیام مایلز که آنجا بود دیدار میکند. مایلز مدتی بود در اینجا مراقب لیلا بود چون لیلا به هدف آبسترگو تبدیل شده بود. او به لیلا پیشنهاد عضو شدن در محفل اساسین ها را میدهد. و لیلا هم با تردید و عدم تمایل پیشنهاد را قبول میکند و میگوید که ظاهرا چاره ای ندارد. پس از این نیز این دو نفر به اسکندریه می روند. 

در برگشت به آنیموس آیا به رم می رود و سپتیمیوس را که عصای عدن را دارد می کشد. بعد از آن آیا به مجلس سنا نفوذ کرده و کار خود را با کشتن سزار تمام می کند. بعد ها آیا با کلئوپاترا دییدار می کند و او را تهدید می کند که اگر حاکمی عادل نباشد او را ترور می کند. بعد از آن بایک و آیا (که اسمش را به آمونت تغییر داده) شروع به گسترش محفل مخفی شدگان (اساسین ها) در مصر و روم می کنند.


ساخت و توسعه

مراحل ساخت و توسعه بازی اوریجینز از اوایل سال ۲۰۱۴، و پس از تکمیل بازی اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه آغاز شد. بازی توسط استودیو یوبی‌سافت مونترال ساخته و بیشتر اعضای تیم سازنده، از جمله کارگردان آن یعنی اشرف اسماعیل نیز از تیم سازنده بازی پرچم سیاه هستند. تعدادی دیگر از شعبه‌های جهانی یوبی‌سافت از جمله یوبی‌سافت صوفیه، سنگاپور، شانگهای، چنگدو، بخارست، کیف و استودیو اسپراسافت نیز در مراحل ساخت با استودیو مونترال همکاری داشته‌اند.

با توجه به روایت داستانی اصلی بازی که در مصر باستان جریان دارد، این بازی برخلاف دیگر نسخه‌های سری، تکیه بالایی روی حوادث واقعی و تاریخی ندارد. در عوض ماکسیم دوراند، محقق تاریخی و از تهیه‌کنندگان شعبه مونترال یوبی‌سافت با تعدادی از تاریخ‌نگاران و متخصصان عصر مصر باستان از نزدیک همکاری داشته، تا نقاط و وقایع مختلف ثبت نشده را با دقت در داستان بازی وارد کند.

این بازی با موتور آنویل‌نکست ساخته شده و در قسمت هوش مصنوعی شخصیت‌ها، سازندگان دست به یک بازسازی کامل زده‌اند؛ این کار برای این هدف انجام شده که سازندگان قصد داشتند همه شخصیت‌های غیر قابل کنترل و همچنین حیوانات در داخل بازی، دستور کار و فعالیت‌های مخصوص به خودشان را داشته باشند. بازی همچنین شامل گردش شبانه روز نیز خواهد بود.

این بازی برای نمایش رنگ‌ها و کنتراست آن، بررسی دقیقی از محیط واقعی مصر داشته و از تصاویر ماهواره نیز برای داشتن بازه‌های رنگی منحصر به فرد مصر استفاده کرده است. از دیگر جلوه‌های مهم بصری به نورپردازی و تاثیر ذرات معلق خاص مصر در محیط بازی است که یوبی‌سافت با کمک ناسا، تلاش کرده تا محیط تا بیشترین حد ممکن واقع‌گرایانه تصویر شود.


بازتاب‌ها

میانگین امتیازات

متاکریتیک (PC) 84/100
(PS4) 81/100
(XONE) 85/100


امتیازات

دستراکتوید 8/10
گیم‌اینفورمر 8.5/10
گیم‌اسپات 7/10
گیمزرادار 5/5
IGN 9/10

 

این بازی در مجموع موفق به دریافت بازخوردهای مثبتی از منتقدین و طرفداران شد. امتیازات متای بازی به 84 از 100، 81 از 100 و 85 از 100 برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان بوده است. عمده منتقدین بازی را به خاطر داستان و روایت داستانی، شخصیت‌ها، صداگذاری‌ها، بازسازی مکانیک‌های گیم‌پلی و دنیای وسیع و زیبای مصر مورد تمجید قرار داده و خصوصا به خاطر ضربآهنگ کلی و مشکلات فنی، به بازی نقدهای منفی نیز وارد کرده‌اند.


منابع

مخفی کننده

اساسینز کرید اوریجینز

الگو:اساسینز کرید اوریجینز

شخصیت ها
پنهان شدگان

ویلیام مایلز | بایک (سنو) • آیافانوس جوانپاشرنپتاهتاهیرافوکسیداسمارکوس جونیوس بروتوسگایوس کاسیوس لونگینوس

باستانیان

یوهانی اوتسو برگصوفیا ریکینسایمون هاتاوی | آکتایونبرنیکیودوروسفلاویوس متالوسهتپیخالیستکتیسوسلوسیوس سپتیموس • مدونامونپوتینوسرودجکتاهارقا

گلادیاتورها

The Axes • The Brothers (Diovicos • Viridovix) • The Duelist • The Hammer • The Hoplite • Polymestor • The Seleucid • The Slaver

دیگران

لیلا حسندینا گری | اسکندر مقدونی | آپولودوروس سیسیلیبنیپهسزاریونکلئوپاتراچنزیراداماستسدیوکلسفنوکوگنادیوسهارخوفهپزفاهوتفرسژولیوس سزارکنساخموخنوتمنهتملیتاپومپهپراکسیلابطلمیوس سیزدهمکلاریداسربیا

گروه ها

پنهان شدگان (محفل اساسین‌ها در مصر) • تمپلارها (صنایع آبسترگو | باستانیان) | گابینیانمدجایسلسله بطلمیوسی

مکان ها

مصر (اسکندریهیوهمریادینوسیاسفایومابولهول کبیرجیزههراکلیونکانوپوسکارانیسکرکاسورسکوروکدیلوپولیسدریاچه موریس •  لتوپولیسممفیسناثوپر اوسیرفیلادلفیا • Pr-Hapi-n-Iwnw • سایسروستای ساوسیواسوکنوپیو نسوس • اودجات آپیرایامو) • کیرنیایکا (سیرن) • رم

وقایع

جنگ داخلی اسکندریه (محاصره اسکندریه • جنگ نیل) • قتل ژولیوس سزار

قوانین و گیم پلی

اچیومنت‌ها • Crafting • سفارشی سازیدید عقابیحافظه ژنتیک • پرش ایمان • پالس آنیموسحافظه هالباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدنعصای عدنزره ایسو) • مهارت ها • صندوقچه‌های گنج • شکار کردننقاط دید

سلاح ها

خنجر مخفیکمانشمشیرسپر

DLCها

Secrets of the First Pyramids • Ambush at Sea • The Hidden Ones • The Curse of the Pharaohs

 

 


ویرایش شده در توسط ahmad mohseny (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

ازتون بابت ASSASSINS CREED ORIGINS واقعا ممنونم و ممنون میشم اگه مطالب رو بیشتر کنین

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری