• اطلاعیه ها

  • Movyn

   مسابقه بازی‌پدیا   یکشنبه, 30 مهر 1396

   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند.   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند. در جریان این رقابت که از ابتدای هر ماه آغاز و تا انتهای ماه دنبال می‌شود، ۵ کاربری که در طول آن ماه، بیشترین مقاله را در تمامی ویکی‌ها ارسال کرده باشند معرفی خواهند شد. جوایز برنگان این مسابقه، به ترتیب زیر خواهد بود.   برای اطلاعات بیشتر به صفحه مسابقه مراجعه نمایید.
  • Movyn

   نتایج مسابقه مقاله‌نویسی بازی‌پدیا - بهمن 96   یکشنبه, 29 بهمن 1396

   برای مشاهده نتایج به این صفحه مراجعه کنید.  
358 مقاله
در این ویکی

اساسینز کرید: برادری


Movyn

Assassin's Creed: Brotherhood

 

bff1b2bfdded8c8ea3de3cda10f1c276.jpg

 

توسعه‌دهنده یوبی‌سافت مونترال
منتشرکننده Ubisoft
کارگردان Patrick Plourde
نویسنده Corey May

Matt Turner

تهیه‌کننده Vincent Pontbriand
تاریخ انتشار 16 نوامبر 2010
سبک اکشن ماجراجویی، مخفی‌کاری
پلت‌فرم‌ها Xbox 360

PS3

PC

تعداد بازیکنان 1 نفره

چندنفره

رده‌بندی سنی ESRB: M

یک سال پس از عرضه بازی اساسینز کرید ۲، ادامه این بازی با نام اساسینز کرید: برادری (انگلیسی: Assassin's Creed: Brotherhood) نیز عرضه شد. این بازی هم در بخش داستان تاریخی و هم در بخش داستان در زمان حال، دقیقا ادامه بازی قبلی است. دزموند مایلز و همراهانش پس از اتفاقات نسخه قبلی و فرار از مخفیگاه، وارد مونترجیونی می‌شوند و ادامه اکتشافات تاریخی را از ویلای آئودیتوره پی می‌گیرند. در بخش تاریخی، اتزیو نیز پس از شکست دادن رودریگو بورجیا و صحبت با مینروا، اکنون باید از رم به همراه عمویش به مونتریجیونی بازگردند. روایت‌ها به گونه‌ای ادامه‌دهنده و مکمل نسخه قبلی است، اما همین روند، منجر به گسترش داستان، وارد شدن شخصیت‌های جدید و تغییرات جزئی دیگر و افزوده شدن بعضی ویژگی‌های جدید نیز هست. شخصیت محوری بخش تاریخی همچنان اتزیو آئودیتوره است ولی دشمن اصلی او این بار پسر رودریگو، یعنی چزاره بورجیا است. چزاره نیز همچون پدرش یک شخصیت حقیقی در تاریخ بوده است. او همچون پدرش یک تمپلار است و اینک فرماندهی ارتش پاپ را برعهده دارد و قصد یکپارچه سازی دولت‌شهرهای شبه جزیره ایتالیا را دارد و پس از حمله به ویلای آئودیتوره در مونتریجیونی، قتل عموی اتزیو و به دست اوردن Apple Of Eden اینک به عنوان دشمن اصلی اتزیو محسوب می‌شود.

از تغییرات جالب توجه در این بازی می‌توان به تغییر شهر محل بازی اشاره کرد، اینک بیشتر بازی در شهر رم قرن پانزدهم است، این شهر بسیار بزرگ طراحی شده است به نحوی که می‌توان از اسب برای اولین بار در داخل شهر استفاده کرد، همچنین شهر دارای تونل‌هایی نیز می‌باشد که پس از آزادسازی مناطق مورد نظر این امکان را فراهم می‌کند تا در این شهر بزرگ به صورت Fast Travel عمل کرد و مسافت‌های طولانی را کوتاه نمود. برخی قابلیت‌های جدید نیز به بازی افزوده شده‌اند، این بازی برای نخستین بار در این سری دارای یک بخش Multiplayer نیز هست. قابلیت Combo Kill یکی دیگر از ویژگی‌های افزوده شده به بازی است، با کمک این قابلیت می‌توان به صورت پی در پی و سریع دشمنان را نابود کرد. Assassin's Creed: Brotherhood یک نسخه Spin-Off است و زیرمجموعه Assassin's Creed 2 محسوب می‌گردد.

 داستان بازی

 

gallery_1_4_107080.jpg

پس از یک مبارزه کوچک میان دزموند مایلز و لوسی استیل‌من با مهاجمین شرکت آبسترگو که در مخفیگاه آن‌ها انجام شد، آن دو به همراه شان هاستینگ و ربکا کرین مجبور به حابجایی شدند. این گروه حالا وارد مونتریجیونی ایتالیا و در ویلای آئودیتوره می‌شوند تا ادامه ماجرای اتزیو را با کمک آنیموس در این مکان ببینند. اتزیو آئودیتوره پس از شکست دادن رودریگو بورجیا و صحبت با مینروا به همراه عموی خود به مونتریجیونی باز می‌گردند اما یک روز بعد این شهر مورد حمله چزاره بورجیا قرار می‌گیرد. مونتریجیونی در این نبرد شکست می‌خورد، عموی اتزیو کشته می‌شود و Apple Of Eden به دست چزاره بورجیا می‌افتد. اتزیو، خواهر و مادرش از این واقعه زنده بیرون می‌آیند و اتزیو برای انتقام خون عمویش و همچنین باز پس گیری Apple Of Eden به شهر رم می‌رود.

 

در رم نیکولو ماکیاولی به اتزیو کمک می‌کند تا بیشتر در مورد چزاره بورجیا و سیستم حکومتی او مطلع شود. اتزیو به کمک ماکیاولی و سایر دوستانش که در بازی قبلی نیز شاهد آن‌ها بودیم، برای مبارزه با چزاره شروع به تشکیل یک گروه از Assassinها می‌کند، آن‌ها را آموزش می‌دهد و به ماموریت می‌فرستد تا بیش از پیش دارای مهارت شوند. اتزیو با کمک این گروه شروع به نابودسازی مقرهای حکومت چزاره به صورت محله به محله در رم کرده و شهر را آرام آرام از افراد چزاره آزاد می‌کند. اتزیو در نهایت به سمت کلیسای جامع واتیکان رفته و متوجه محل مخفی شدن Apple می‌شود و آن را به دست می‌آورد و پس از یک نبرد هیجان انگیز در مقابل دروازه شهر رم، چزاره را شکست داده و از شهر بیرون می‌کند.

 

gallery_1_4_80826.jpg

چزاره بورجیا پس از اخراج از رم دست به تشکیل ارتش زده و به اسپانیا حمله می‌کند، اتزیو به سمت اسپانیا حرکت می‌کند و در نهایت او را می‌کشد. او پس از بازگشت به رم، Apple را در محلی مخفی واقع در Colosseum پنهان می‌کند. دزموند پس از متوجه شدن محل اختفای Apple، به همراه دوستانش به سمت Colosseum حرکت می‌کند و به Apple می‌رسد اما پس از به دست آوردن آن، کنترل خود را از دست می‌دهد و به دستور Juno لوسی استیل‌من را می‌کشد.

 
گیم‌پلی

 

gallery_1_4_258385.jpg

گیم‌پلی این بازی درمجموع تغییر چندانی نسبت به نسخه قبلی خود نداشته است. دویدن، مبارزات، بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها، شنا و قایل‌سواری و ... مشابه نسخه قبلی هست ولی برخی قابلیت‌ها نیز به آن اضافه شده است؛ از جمله این تغییرات در بهبود روند مبارزات از طریق قابلیت Combo Kill است در این بازی مبارزات و قتل دشمنان سریع‌تر خواهد بود. همچون نسخه قبل امکان جمع‌اوری پول برای خرید آیتم‌ّها و لباس‌ها فراهم است، افزون بر آن برخی آیتم‌ها برای خرید به پیش‌نیاز احتیاج دارند، به این معنی که باید برای خرید این چنین آیتم‌هایی، آیتم‌های دیگری مانند جواهرات و ... را همراه داشت. امکان فروش نیز به این قابلیت‌ها افزوده شده و برخی آیتم‌های کسب شدنی را می‌توان به فروش رساند. برای بالا رفتن از برخی ساختمان‌های بلند، مکان‌های خاصی وجود دارد که با کمک طناب و گیره می‌شود به سرعت از ساختمان بالا رفت.

این بازی برای نخستین بار در این سری دارای یک بخش مخصوص Multiplayer نیز هست. بخش جدیدی نیز که به بازی افزوده شده است، توانایی تشکیل یک گروه از Assassinها است؛ این بخش کاملا جدید است و از این نسخه وارد گیم‌پلی خواهد شد. گیمر می‌تواند با آزادسازی مردم گرفتار در دست افراد چزاره، آن‌ها را به گروه Assassinها وارد کند. افراد جدید را می‌توان به ماموریت‌های گسترده‌ای در اروپا فرستاد تا به کسب مهارت و افزایش توانایی‌های خود بپردازند. همچنین اتزیو در جریان بازی نیز می‌تواند افراد خود را در هر مکان و در جریان هر مبارزه صدا کند تا به او کمک کنند.

 


گرافیک

از لحاظ گرافیک نیز Assassin's Creed: Brotherhood همچون گیم‌پلی دگرگونی خاصی نسبت به نسخه قبلی ندارد و میراث‌دار گرافیک عالی نسخه دوم است. با این حال دارای اندک تغییراتی در کیفیت تکسچرها بوده است.

 


موسیقی و صداگذاری

کار موسیقی متن این بازی، همچون نسخه‌های قبلی برعهده جاسپر کید بوده است. تم در نظر گرفته شده برای این بازی بیشتر یادآور شکوه رم باستان و امپراتوری روم است و بسیار زیبا و متناسب کار شده است. صداگذاران بازی نیز به همان ترتیب صداگذاران بازی Assassin's Creed 2 هستند.

 


امتیازها

:t: طراحی زیبا و دقیق شهرها

:t: اضافه شدن بخش چند نفره

:t: گرافیک مطلوب بازی

:t: موسیقی و صداگذاری بازی

:t: هوش مصنوعی مناسب دشمنان

:x: تکراری شدن گیم‌پلی

:x: وجود باگ

امتیازات

متاکریتیک

۹۰/۱۰۰ (PS3)

۸۹/۱۰۰ (X360)

۸۹/۱۰۰ (PC)

گیم‌اسپات ۸٫۵/۱۰
IGN ۸/۱۰
یوروگیمر ۱۰/۱۰
گیم اینفورمر ۹٫۲۵/۱۰

 

 
گالری

 


منابع


مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: برادری

اساسینز کرید: برادری

شخصیت‌ها  
'اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگدزموند مایلزلوسی استیل‌من | ماریو آئودیتورهاتزیو آئودیتورهکلاودیا آئودیتورهماریا آئودیتورهبارتولومئو د آلویانونیکولو ماکیاولیلا ولپه
 
'تمپلارها رودریگو بورجیاچزاره بورجیاخوان بورجیااوکتاوین دو والوامیکلتو کورلاایل کارنفیچهسیلوسترو ساباتینیمالفاتوریستوروگاسپار دلا کرادوناتو مانچینیلیا د روسولانزآگوسته اوبرلین
 
دیگران پانتاسیلیه بالیونیلوکرتزیا بورجیاپیترو روسیپاتریتزیولئوناردو داوینچینیکولاس کوپرنیکفابیو اورسینیدوچیو د لوکاارکول ماسیموکاترینا اسفورزاکریستینا وسپوچیسالای | جونو
طرف‌ها آبسترگو | اساسین‌هاتمپلارهاشهروندپیروان رومولوسهرمسی‌هاپاسبان‌ها
مکان‌ها مونتریجیونیرم (قلعه سنت آنجلوکولوزیومنهانگاه کولیزیوم جزیره تیبر نهانخانه واتیکان)کولی آلبانیناپلوالنرینامونته چیرچوویاناکولی آلبانیفلورانسونیزمکان‌های مخفی
رویدادها رنسانس
قوانین و گیم‌پلی آبسترگودستاوردهاآنیموسدید عقابیاثر بلیدینگبرج‌های بورجیاسفارشی‌سازیاسب‌هاسیستم اقتصادیپرهاRiftsتمدن اولیهآرتیفکت‌های مونتریجیونیاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدن)رتبه‌ها و مقام‌هامخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشناپرش ایماننقاط دید
سلاح‌ها سلاح سنگینکمانسلاح بلندخنجر سمیسلاح گرم مخفیبمب دودزاپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC بروزرسانی‌های پروژه آنیموسناپدید شدن داوینچی

 


ویرایش شده در توسط Minho (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری