• اطلاعیه ها

  • Movyn

   مسابقه بازی‌پدیا   یکشنبه, 30 مهر 1396

   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند.   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند. در جریان این رقابت که از ابتدای هر ماه آغاز و تا انتهای ماه دنبال می‌شود، ۵ کاربری که در طول آن ماه، بیشترین مقاله را در تمامی ویکی‌ها ارسال کرده باشند معرفی خواهند شد. جوایز برنگان این مسابقه، به ترتیب زیر خواهد بود.   برای اطلاعات بیشتر به صفحه مسابقه مراجعه نمایید.
  • Movyn

   نتایج مسابقه مقاله‌نویسی بازی‌پدیا - بهمن 96   یکشنبه, 29 بهمن 1396

   برای مشاهده نتایج به این صفحه مراجعه کنید.  
358 مقاله
در این ویکی

اساسینز کرید ۲


Movyn

Assassin's Creed II

 

6b13eaefb5164e0bdf67c6c5d4812e5d.jpg

 

توسعه‌دهنده یوبی‌سافت مونترال
منتشرکننده Ubisoft
کارگردان پاتریس دیسلیت
نویسنده Corey May

Joshua Rubin

Jeffrey Yohalem

موسیقی جسپر کید
تاریخ انتشار 17 نوامبر 2009
سبک اکشن ماجراجویی، مخفی‌کاری
پلت‌فرم‌ها Xbox 360

PS3

PC

Mac OS X

تعداد بازیکنان 1 نفره
رده‌بندی سنی ESRB: M


نحوه پایان بازی اساسینز کرید، کاملا بیانگر ادامه‌دار بودن این نسخه بود. Assassin's Creed II در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۹ یعنی یک سال بعد از عرضه نسخه اول منتشر شد. داستان دزموند مایلز دقیقا در ادامه داستان نسخه اول هست ولی داستان بخش تاریخی بازی دیگر حول دوران جنگ‌های صلیبی نیست، بلکه این بار دزموند مایلز به بازبینی تاریخچه یکی از اجدادش در عصر رنسانس ایتالیا خواهد پرداخت. دوره رنسانس، یکی از مهم‌ترین دوران‌های تاریخ انسان هست؛ این دوره اوج شکوفایی بشری در همه ابعاد بود و تجربه قرار گرفتن در این زمان در قالب یک بازی، می‌تواند جذابیت زیادی داشته باشد. بازی از نظر گرافیک و گیم‌پلی به صورت کاملا جهشی نسبت به نسخه قبل خودش عمل کرده است و بسیاری از نقاط ضعف بازی Assassin's Creed دیگر در این بازی به چشم نمی‌خورد. از دید گرافیک، Assassin's Creed II در میان هم نسل‌هایش یک انقلاب بزرگ آفرید و بسیاری از استانداردها را تغییر داد، کیفیت بالای تکسچرها، محیط شهرها، طراحی بسیار عالی آب در بازی و ... این بازی از نظر گیم‌پلی نیز کاملا پیشرفت کرده است، به طوری که بیشتر قابلیت‌های نسخه قبلی، نظیر بالا و پایین رفتن از دیوارها و ساختمان‌ها، کاوش در شهر، تنوع در مراحل، مبارزات با دشمنان و ... به کلی ارتقا یافتند و علاوه بر آن‌ها چندین ویژگی جدید نیز مانند شنا در آب، قایق سواری، استفاده از سلاح و مهمات گرم و ... به کالبد گیم‌پلی افزوده شده است. در بخش دزموند مایلز و دنیای امروزی نیز داستان کمی پررنگ‌تر شده است. دزموند مایلز با کمک لوسی استیل‌من، یکی از کارمندان شرکت آبسترگو، از این شرکت فرار می‌کنند و به مخفیگاه مخصوصی وارد می‌شوند. این وقایع همه و همه باعث گسترش یافتن داستان در بخش امروزی آن است. شخصیت‌های جدیدی نیز به بازی وارد می‌شوند. ربکا کرین و شان هاستینگ که دو اساسین امروزی هستند و توانستند یک مدل مشابه از آنیموس را بسازند. این بازی در مجموع یک دنباله عالی برای نسخه اول و یک موفقیت عالی در بازار و میان علاقمندان به این سری بود.

 داستان بازی

Assassin's Creed 2 (Desmond and Lucy in new location).jpg

دزموند مایلز و لوسی استیل‌من در مقر جدید

داستان Assassin's Creed II دقیقا از ادامه نسخه اول این سری آغاز می‌شود. دزموند مایلز که حالا مانند الطائر از قابلیت دید عقابی برخوردار است. الطائر با استفاده از این قابلیت می‌توانست هویت و حالت کلی افراد پیرامون خود را متوجه شود. این قابلیت اکنون در دزموند نیز در دنیای کنونی وجود دارد، لوسی استیل‌منُ کارمند شرکت آبسترگو که مشخص شد خودش یک Assassin است، قصد دارد تا پیش از فرار از شرکت آبسترگو، اطلاعات مهم و مورد نیاز را برای مشاهده تاریخ اجداد دزموند با خود بیاورد. این بار دزموند به دوران رنسانس می‌رود، جد دزموند در این دوره نیز مانند دوران جنگ‌های صلیبی نیای «Subject 16 یا نمونه شماره ۱۶» نیز هست. دزموند بیشترین مشابهت را با نمونه شماره ۱۶ داشت و یکی از دلایل سرمایه‌گذاری آبسترگو روی دزموند همین مورد بود. Subject 16 یکی از بهترین نمونه‌ها برای کنکاش تاریخچه اجدادش بود ولی او در همین کنکاش‌های تاریخی اجدادش در آنیموس، به هر ترتیب به کما رفت و امکان ادامه کار پیدا نکرد. لوسی استیل‌من و دزموند مایلز پس از برداشت اطلاعات مورد نیاز آنیموس در مورد جد مشترک دزموند و نمونه ۱۶ در دوران رنسانس، از شرکت با موفقیت فرار کردند. دزموند و لوسی پس از فرار، اینک در یک ساختمان ناشناخته هستند که به عنوان مخفیگاه و مرکز فعالیت Assassinهای امروزی است. ربکا کرین و شان هاستینگ، دو شخصیت جدید و دوستان جدید دزموند و لوسی در این قسمت خواهند بود که موفق شده‌اند یک نمونه مشابه آنیموس طراحی کنند. این آنیموس حتا کمی پیشرفته‌تر از آنیموس آبسترگو است. دزموند نخستین سفر خود در زمان را با استفاده از این انیموس، به دوران رنسانس آغاز می‌کند.

 

Assassin's Creed 2 (Ezio Aouditore White).jpg

اتزیو آئودیتوره دا فیرنزه

دزموند مایلز اینک به مشاهده تاریخچه زندگی جدش Ezio Auditore da Firenze می‌پردازد. فلورانس، ایتالیا، سال‌های آغازین رنسانس فرهنگی، هنری، علمی، اقتصادی و نظامی، در سال‌های پایانی قرن ۱۴ و سال‌های آغازین قرن ۱۵ میلادی. Ezio، جد دزموند برخلاف دیگر جد او در دوران جنگ‌های صلیبی، شخصیت بسیار خوش‌گذران و بی‌هدفی را نمایش می‌دهد. پدر او جیووانی آئودیتوره، یک بانک‌دار و هنرمند بود و دستی در کارهای سیاسی شهر فلورانس نیز داشت. او کم‌کم اتزیو را نیز وارد کارهای خود می‌کند، اما اتزیو در ان زمان از ماهیت این کارها اطلاعی نداشت و تنها به فرامین پدرش عمل می‌کرد. در ادامه پدر اتزیو به دلیل دسیسه‌چینی به زندان می‌افتد، اتزیو به زندان می‌رود و پدرش از او می‌خواهد تا به دفتر کارش رفته و نامه مهمی را که در صندوقچه پنهان کرده به دوست مورد اعتمادش اوبرتو آلبرتی برساند. اتزیو از داخل صندوقچه، لباس مخصوص اساسین‌ها را نیز برمی‌دارد و نامه را به دست اوبرتو آلبرتی می‌رساند؛ فردای آن روز اتزیو شاهد اعدام پدر و دو برادرش به دست خود اوبرتو دوست معتمد خانواده آئودیتوره می‌شود و سوگند می‌خورد تا انتقام این خیانت را از او بگیرد. نگهبانان شهر فلورانس اینک به دستور Uberto در تعقیب اتزیو هستند و او ناچار می‌شود تا به همراه مادر و خواهرش از فلورانس فرار کند. آن‌ها به سمت مونتریجیونی می‌روند، جایی که عموی اتزیو ماریو آئودیتوره به عنوان رئیس شهر حضور دارد و آخرین پناهگاه خانواده آئودیتوره است. ماریو نیز مانند برادرش جیوانی یک Assassin است؛ او تلاش می‌کند تا اتزیو را متقاعد کند تا وارد محفل Assassinها شود ولی اتزیو بسیار جوان است و تا پیش از آن هیچ پیش‌زمینه‌ای از این گروه نداشت و حتا نمی‌دانست که پدرش یک Assassin بوده و به همین دلیل مورد دسیسه دشمنانش، Templarها قرار گرفته است. با این حال پس از مدتی او متقاعد می‌شود که برای چه پدرش مبارزه می‌کرد و برای چه علیه او دسیسه شد و سرانجام اعدام شد. اتزیو که سوگند انتقام خورده بود، اینک هدفی بزرگ‌تر داشت و قصد داشت تا راه پدر خود را ادامه دهد.

 

Assassin's Creed 2 (ezio killed girolamo).jpg

اتزیو جیرولامو ساوونارولا را می‌کشد

اتزیو پس از فراگیری آموزش‌های رزمی و فلسفه Assassinها، بار دیگر به فلورانس بازمی‌گردد و موفق می‌شود تا اوبرتو آلبرتی را بکشد. او در ادامه با دیگر Templarها که قصد داشتند تا رفته رفته کنترل نهضت رنسانس را بر عهده گیرند مبارزه کرد و آن‌ها را کشت. او برای این کار به شهرهای دیگری در ایتالیا همچون ونیز، فورلی، توسکانی و چند شهر کوجک نیز سفر می‌کند. او در مسیری که قرار دارد، دوستان دیگری نیز دارد که هرکدام به نحوی به او کمک می‌کنند، لئوناردو داوینچی، مخترع و هنرمند مشهور و نیکولو ماکیاولی فیلسوف شهیر این عصر نیز از متحدان اتزیو هستند و به او کمک‌های فراوانی می‌کنند. اتزیو پس از شکست دادن و نابود کردن بسیاری از Templarها، متوجه به نقش محوری رودریگو بورجیا در همه این اتفاقات شد. رودریگو استاد اعظم تمپلارهای ایتالیا و در پشت پرده همه اتفاقات روی داده در داستان این بازی است. او به دنبال قدرت بیشتر از طریق به دست آوردن Apple Of Eden است. اتزیو مانع این کار می‌شود و درنهایت خودش Apple برمی‌دارد، اما به هرحال او Apple را در فورلی ازدست می‌دهد و جستجو برای یافتنش را آغاز می‌کند، جایی که سرانجام به نام یک کشیش مسیحی به نام جیرولامو ساوونارولا می‌رسد این شخصیت نیز مانند بسیاری دیگر از شخصیت‌های تاریخی این بازی، در عالم حقیقت نیز وجود داشته‌اند. Girolamo با کمک Apple توانسته بود تا حکومت را در فلورانس به دست گیرد و خاندان مترقی مدیچی را از قدرت خارج کند. او در فلورانس با تمام مظاهر رنسانس مثل هنر، علم، فرهنگ و اقتصاد مبارزه کرد، مدارس را نابود و کتاب‌ها را سوزاند و با استفاده از قدرت Apple همچنان مردم شهر را کنترل می‌کرد. اتزیو زمانی که وارد فلورانس شد، این شهر در یک جنگ داخلی میان موافقان و مخالفان جیرولامو ساوونارولا شده بودُ او در نهایت موفق شد همه نزدیکان جیرولامو را نابود کند و Apple را از او پس بگیرد. پس از این اتفاق مردم فلورانس جیرولامو را در آتشی که او با آن کتاب‌ها را می‌سوزاند سوزاندندُ البته پیش از مرگشُ اتزیو خودش او را در حالی که می‌سوخت با خنجر پنهان کشت.

 

Assassin's Creed 2 (ezio florence).jpg

شهر فلورانس زادگاه اتزیو است

اتزیو در ایستگاه پایانی باید با Rodrigo Borgia، که اینک باید با پاپ الکساندر ششم کلیسای کاتولیک واتیکان و قدرتمندترین مقام اروپا محسوب می‌شد مبارزه کند. اتزیو در نهایت او را شکست می‌دهد، اما او را نمی‌کشد. پس از این مبارزه اتزیو وارد نهانخانه کلیسای واتیکان می‌شود و با مینروا صحبت می‌کند. Minerva یکی از نسل‌های First Civilization است و به اتزیو توضیح می‌دهد که پیش از گسترش نسل انسان، نسل First Civilization در دنیا قالب بود ولی پس از یک دوره سخت، به دست نسل‌های نخستین انسان‌های کنونی منقرض شدند. آن‌ها از لحاظ تمدن بسیار پیشرفته بودند و Apple Of Eden نیز یکی از دستاوردهای این نسل بوده است. Minerva در صحبت‌هایش گفت که مخاطب او دزموند مایلز است، اتزیو با تعجب در این خصوص سوال می‌پرسد که دزموند کیست؟ ولی Minerva ناپدید می‌شود و داستان بخش تاریخی به همین صورت به پایان می‌رسد. دزموند از آنیموس خارج می‌شود و با لوسی به مبارزه با نگهبانان شرکت آبسترگو که به مخفیگاه وارد شدند می‌پردازند و درنهایت ورن ویدیچ و نگهبانان را شکست می‌دهند و به همراه شان و ربکا از مخفیگاه می‌گریزند.

 


گیم‌پلی

Assassin's Creed 2 (Ezio Aouditore venice).jpg

اتزیو درحال بالا رفتن از یک برج در ونیز

- این بازی دارای گردش شبانه‌روز نیز هست

گیم‌پلی این بازی در مجموع نسخه ارتقا بافته‌ای از گیم‌پلی نسخه اول این سری است؛ مبارزات بسیار پیشرفت کرده‌اند و عمق بیشتری پیدا نموده‌اند. تنوع در سلاح‌ها که به فراخور خودش تنوع در سبک مبارزات ایجاد کرده یکی از دلایل این امر هست. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها اضافه شدن این امکان است که شخصیت اصلی بتواند پول جمع‌آوری کند، جمع‌آوری پول از راه‌هایی مانند جیب‌بری است که توسط اتزیو انجام می‌شود، از طریق پول جمع‌آوری شده نیز می‌توان به ارتقا وضعیت پرداخت، سلاح‌ها، لباس‌ها و آیتم‌های دیگری را از مغازه‌های مخصوص به خودش خرید. در نسخه قبلی، خط عمر یا همان خون شخصیت اصلی پس از کاهش پیدا کردن، در صورتی که دور از درگیری قرار می‌گرفت به صورت اتوماتیک پر می‌شد، اما در این بازی گیمر می‌تواند دارو نیز خریداری کند و برای افزایش خط عمر از دارو استفاده کند. سیستم UI نیز به صورت کامل دستخوش تغییرات شده و از سادگی نسخه اول فاصله گرفته است، البته این طبیعی است چون تعداد آیتم‌ها و سلاح‌ها به نسبت نسخه قبلی بسیار بیشتر است. عنصر فیزیک که یکی از نقاط عطف نسخه قبلی این سری بود در این بازی پیشرفت بیشتری کرده است. همچنین نوع دویدن اتزیو نسبت به الطائر چندان تغییری نکرده ولی نوع بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها کمی بهبود یافته و اتزیو در این زمینه سریع‌تر عمل می‌کند، با این حال در جریان بازی آیتم‌ها و قابلیت‌های جدیدی به دست می‌آید که این سرعت را بیشتر هم می‌کند.

 

Assassin's Creed 2 (ezio swim florence).jpg

اتزیو درحال شنا در فلورانس

در Assassin's Creed II ویژگی آب بسیار پررنگ شده است. برخلاف نسخه اول که آب بیشتر حالت تزئینی داشت و امکان شنا در آن نبود، در این بازی هم قابلیت شنا و هم قابلیت قایق‌سواری در آن فراهم است. این بازی همچنین برخلاف نسخه نخست، دارای گردش شبانه روز نیز هست. نقشه بازی نیز هم در حالت کامل و هم درحالت Mini Map جزئیات بیشتری را نسبت به نسخه اول نشان می‌دهد. از دیگر ویزگی‌های گیم‌پلی اساسینز کرید ۲ تنوع مرحله‌ها است که بیشتر از قبل در قالب یک داستان به هم پیوسته است. یکی از نقاط ضعف اصلی در Assassin's Creed عدم وجود تنوع در مراحل بود، گاهی مراحل بیشتر حالت تکراری بود ولی در نسخه دوم این نقطه ضعف تبدیل به نقطه قوت شده است. شهرها نیز بسیار زنده تر از نسخه اول کار شده‌اند و جمعیت‌ها تعامل بیشتری با بازی دارند.

Assassin's Creed 2 (Ezio Aouditore boat venice).jpg

اتزیو درحال قایق سواری در ونیز

 


گرافیک

یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت این بازی گرافیک آن است. شهرهای تاریخی مثل فلورانس، ونیز و فورلی با جزئیات زیادی طراحی شده‌اند. کیفیت بالای تکسچرها در ساختمان‌ها جاده‌ها فضاها و آب از جمله این موارد هستند. مواردی مانند انعکاس نور در آب و پنجره‌های ساختمان‌ها بسیار عالی کار شده‌اند، این نورپردازی مناسب در زمان‌های مختلف نیز با جزئیات زیادی همراه است و در شب و روز و هوای ابری تا غیر ابری همه و همه دارای جزئیات ریزی هستند. سایه پردازی بازی نیز نسبتا مطلوب است. شخصیت‌ها و سایر آبجکت‌ها نیز کیفیتی در مجموع بالاتر از نسخه قبلی دارند.

 


موسیقی و صداگذاری

موسیقی متن این بازی همچون نسخه قبلی توسط جاسپر کید و تیم همراه او تنظیم شده است. موسیقی متن دارای تم ایتالیایی و رنسانسی است و به جذابیت بازی بیش از پیش افزوده است. صداگذاری این بازی نیز از تظر کیفیت بهبود محسوسی داشته، نولان نورث همچون قبل به جای دزموند میلز، کریستن بل به جای لوسی استیل‌من صحبت می‌کنند؛ صداگذاری شخصیت اتزیو آئودیتوره را نیز راجر کریگ اسمیت که یکی از معروف‌ترین صداپیشگان صنعت گیم است برعهده دارد.

 


امتیازات

GameSpot / X360
9/10

IGN / X360
9/10

VideoGamer/ X360
9/10

 

ویژگی‌ها

 1. نو آوری
 2. شخصیت پردازی
 3. داستان نویسی
 4. گرافیک بازی
 5. موسیقی بازی
 6. گیم پلی

نکات مثبت

طراحی زیبا و دقیق شهرها

تنوع بالای مراحل

گرافیک مطلوب بازی

موسیقی و صداگذاری بازی

هوش مصنوعی مناسب دشمنان

نکات منفی

سایه‌ها دربازی

وجود باگ

 

 گالری تصاویر

 

 

مخفی کننده

 

الگو:اساسینز کرید ۲

شخصیت‌ها
خاندان آئودیتوره جیووانی آئودیتورهماریو آئودیتورهماریا آئودیتورهفدریکو آئودیتورهاتزیو آئودیتورهکلاودیا آئودیتورهپتروچیو آئودیتوره | دومنیکو آئودیتورهرناتو آئودیتوره
اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگدزموند مایلزلوسی استیل‌من | دانته آلیگیریبارتولومئو د آلویانوتئودورا کونتانتونیکولو ماکیاولیآنتونینیو د ماگیانیسپائولالا ولپه | الطائر
تمپلارها استفانو دا بانیونهامیلیو بارباریگومارکو بارباریگوسیلویو بارباریگوبرناردو بارونچلیرودریگو بورجیاکارلو گریمالدیآنتونیو مافیدانته موروکه‌کو اورسیلودویکو اورسیفرانچسکو د پاتزییاکوپو د پاتزیویری د پاتزیفرانچسکو سالویاتی
دیگران کلای کژمارکوارن ویدیچ | اوبرتو آلبرتیجیرولامو ساوونارولالورنزو د مدیچیجولیانو دی مدیچیکاترینا اسفورزالئوناردو داوینچی | آگوستینو بارباریگوآنتارزاکارلوتا موروکریستینا وسپوچیآلویزه دا ویلاندینو | ماریا تروپ | مینروا
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارهاشهروندCourtesansمزدورانبازرگانانجیب‌برهاپاسبان‌ها
مکان‌ها آزمایشگاه آبسترگوپنهان‌گاه | فلورانسمونتریجیونیویلای آئودیتورهتوسکانیسن جیمینیانوکوهستان آپنینرومانیافورلیونیزرم
رویدادها رنسانس
قوانین و گیم‌پلی آبسترگودستاوردهاآنیموسدید عقابیبازرگانان هنریآهنگرهاپزشک‌هااثر بلیدینگسیستم اقتصادیپرهاکدکس پیجگلیف‌هاتمدن اولیهمجسمه‌های مونتریجیونیاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدنعصای عدن)The Truthمخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دید
سلاح‌ها سلاح سنگینسلاح گرم مخفیبمب دودزاپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC نبرد فورلیآتش‌بازی در پوچی

 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

دقیقا پشت ویلا آدیتوره چند تا سکو است که دو حفره روی آن ها است آیا می توانید درباره ی این ها توضیحاتی بدهید؟

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز.

هر سوال و جوابی رو در بخش انجمن مطرح کنید. بخش کامنت مقالات برای سوال و جواب نیست. صرفا بیان نظر درباره خود مقاله است. نظر/سوال یا جواب درباره موضوع مقاله در صفحه مقاله در انجمن.

 

دو نظر آخر به زودی حذف می‌شوند.

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری