• اطلاعیه ها

  • Movyn

   مسابقه بازی‌پدیا   یکشنبه, 30 مهر 1396

   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند.   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند. در جریان این رقابت که از ابتدای هر ماه آغاز و تا انتهای ماه دنبال می‌شود، ۵ کاربری که در طول آن ماه، بیشترین مقاله را در تمامی ویکی‌ها ارسال کرده باشند معرفی خواهند شد. جوایز برنگان این مسابقه، به ترتیب زیر خواهد بود.   برای اطلاعات بیشتر به صفحه مسابقه مراجعه نمایید.
  • Movyn

   نتایج مسابقه مقاله‌نویسی بازی‌پدیا - بهمن 96   یکشنبه, 29 بهمن 1396

   برای مشاهده نتایج به این صفحه مراجعه کنید.  
358 مقاله
در این ویکی

اساسینز کرید


Movyn

Assassin's Creed

 

09fa6277ce07268968ff0acb9ea67d1b.jpg

 

توسعه‌دهنده یوبی‌سافت مونترال
منتشرکننده Ubisoft
کارگردان پاتریس دیسیلت
نویسنده Corey May
تهیه‌کننده جید ریموند
تاریخ انتشار 14 نوامبر 2007
سبک اکشن ماجراجویی، مخفی‌کاری
پلت‌فرم‌ها PlayStation 3

Xbox 360

PC

تعداد بازیکنان 1 نفره
رده‌بندی سنی

ESRB: M

اساسینز کرید ۱، اولین بازی از سری بازی‌های Assassin's Creed بود. این بازی در زمان عرضه خود، سروصدای زیادی به پا کرد و با داشتن برگ برنده‌های مختلفی چون، نوآوری، داستان هضم کننده، تبلیغات صحیح و مواردی مانند این، توانست با مخاطب خود ارتباط برقرار کند و جای خود را در قلب طرفدارانش تثبیت کند. اساسینز کرید را وقتی به پایان برسانید، تا مدت‌ها بعد نیز آن را ادامه خواهید داد؛ نه فقط به خاطر اینکه این فرنچایز یک بازی دنباله‌دار است، بلکه حتی برای انجام بازی برای دفعات بعدی نیز ترغیب خواهید شد. این بازی در بعد فنی نیز بسیار موفق عمل کرده است، جایی که شما می‌توانید کیفیت خلق محیط با جزئیات بالا و حس وجود فیزیک برای همه این جزئیات را مشاهده کنید. یکی از نوآوری‌های دیگر اساسینز کرید، داستان جالب آن است، همیشه ما وقتی به مقوله بازگشت به گذشته، ماشین زمان، سفر در تاریخ و ... فکر می‌کنیم، درنهایت به خود می‌گوییم که این بحث بیشتر تخیلی است؛ برای همین هم هست که تا زمانی می‌شنویم یک فیلم یا بازی در مورد این موضوعات است، دوباره ذهن‌مان می‌رود سراغ موضوعات کلیشه‌ای مثل ماشین زمان و ... . اما وقتی در داستان این بازی عمیق شویم، دقیقا همینجاست که متوجه نوآوری جدیدی می‌شویم. قضیه حافظه ژنتیک، تقریبا علم نو وجدیدی در روانشناسی است و برای بیشینه مردم موضوع ملموسی نبوده است. حال که در اساسینز کرید، شالوده کار برای بازگشت به گذشته، همین حافظه ژنتیک است، ما با یک دنیای جدید روبه رو خواهیم شد، دنیایی که قبلا نه تنها آن را ندیده‌ایم، بلکه حتی نمی‌توانستیم راجع به آن پیش زمینه‌ای داشته باشیم، از همین رو، اساسینز کرید را می‌توان یک تجربه ناب دانست.

 اساسینز کرید از کجا آمد؟

این بازی، حاصل کار شعبه مونترال شرکت یوبی‌سافت است. پیش‌تر از این شرکت سری شاهزاده ایرانی را شاهد بودیم. اما ایده اولیهٔ این بازی از پاتریس دسیلیت و جید ریموند بود. این دو در قالب مهم‌ترین اعضای تیم شاهزاده ایرانی، قبلا با هم همکاری داشتند. برای ساخت این بازی نیز، از موتور بازی‌سازی همین شاهزاده ایران استفاده شد، البته اسم آن برای شاهزاده ایران، موتور سیمیتار بود ولی برای اساسینز کرید، این موتور از لحاظ فنی بروزرسانی و ارتقاع پیدا کرد و در نهایت نامش به Anvil تغییر کرد.

 


داستان بازی

Assassin's Creed 1 (Desmond Miles).jpg

دزموند مایلز

همان طور که اشاره شد، یکی از نقاط قوت این بازی داستان آن می‌باشد که به شکل جذابی از نوآوری‌های گسترده برخوردار هست. بازیکن در اصل هدایت شخصی به نام دزموند مایلز را برعهده دارد. در مورد هویت دزموند، تنها در زمانی که دیالوگ‌های رد و بدل شده در جریان بازی را بشنوید می‌توانید به آن پی ببرید و پیش‌زمینه مجزایی برای آن در نظر گرفته نشده است. او یک شخص معمولی است که در یک کافه کار می‌کرد و به دلیل داشتن پیشینه حضور در محفل اساسین‌ها، توسط شرکتی به نام آبسترگو ربوده می‌شود. دزموند البته مدت‌ها قبل از محفل اساسین‌ها خارج شده بود. محتوای داستان تا اینجا کمی مرموز است و سوال‌های زیادی به ذهن می‌رسد! اساسین چیست؟ آبسترگو چیست؟ چرا باید یک شرکت یک شخص را برباید؟ این سوالات در ادامه بازی پاسخ داده می‌شود؛ حتی شاید جواب آن را باید در نسخه‌های بعدی آن دنبال کرد. اما بیشتر پاسخ‌ها از طریق دستگاهی به نام آنیموس به دست می‌آید. شرکت آبسترگو، دستگاهی اختراع کرده است که می‌تواند با استفاده از حافظه ژنتیکی هر شخص، به مشاهده وقایعی که برای اجداد آن شخص اتفاق افتاده بپردازد. حال باید ببینیم این شرکت آبسترگو چیست؟ آبسترگو توانسته دستگاهی به نام انیموس اختراع کند. این دستگاه بسیار پیشرفته است و هزینه طراحی و ساخت بالایی داشته است. این شرکت تا این حد قدرت دارد که می‌تواند افراد زیادی را برباید تا از طریق حافظه ژنتیکی آن‌ها، به اطلاعات اجدادشان دست پیدا کند. خوب پس این شرکت بسیار قدرتمند و البته ثروتمند است و البته برای رسیدن به اهدافی تلاش می‌کند، اهدافی که ریشه در گذشته دارد.

 

Assassin's Creed 1 (Desmond and Animus).jpg

دزموند مایلز و لوسی استیل‌من در مقابل دستگاه آنیموس

دزموند مایلز، به دلیل اینکه در گذشته عضو محفل اساسین‌ها بوده، به صورت اختصاصی‌تری توسط آبسترگو مورد توجه واقع شده است. او در یک اتاق ویژه با دسترسی به اتاق خواب و ... قرار دارد و همواره دو نفر در کنار او هستند. وارن ویدیچ که از اعضای بلندپایه آبسترگو است و لوسی استیل‌من که بیشتر روی کارهای فنی دستگاه آنیموس فعالیت دارد. آبسترگو، از طریق حافظه ژنتیک دزموند به مشاهده دوران یکی از اجداد او، در زمان جنگ‌های صلیبی سوم می‌پردازد. این زمان، یکی از دوره‌های تاریخی مهم در طول حیات بشریت است. دزموند توانایی مشاهده سرگذشت جد خود، الطائر ابن لا احد را دارد. الطائر در محفل اساسین‌ها است و دارای رتبه بالایی در تشکیلات این محفل است. او در ابتدای بازی، به دلیل اشتباه خود، گروه اساسین‌ها را به خطر می‌اندازد و توسط فرمانده این گروه طرد می‌شود اما در ادامه، برای جبران اشتباهاتش، از طرف فرمانده خود ماموریت‌هایی را دریافت می‌کند. نام این فرمانده یا رهبر گروه، المعلم است. المعلم از الطائر می‌خواهد تا ۹ نفر از سران جنگ‌های صلیبی را به قتل برساند تا هرچه زودتر سایه جنگ از سر کشورهای جنگ زده دور شود. الطائر این افراد را که در شهرهای دمشق، عکا و اورشلیم است را در نهایت به قتل می‌رساند اما در انتها متوجه می‌شود که دشمن و خائن اصلی، المعلم، رئیس گروه اساسین‌ها بوده است.

Assassin's Creed 1 (Almoalim and Apple of Eden).jpg

المعلم، Apple Of Eden را در دست دارد

المعلم در حقیقت همه تلاش خود را برای این انجام داد تا به یک قطعه عجیب به نام Apple Of Eden دست پیدا کند. دارنده این قطعه کروی شکل، توانایی کنترل ذهن اطرافیان خود را خواهد داشت. این که این قطعه از کجا آمده و چگونه عمل می‌کند، در ابتدا مشخص نیست. المعلم از این قطعه برای کنترل ذهن مردم شهر مصیاف استفاده کرد ولی الطائر تحت تاثیر این قدرت قرار نگرفت و سرانجام نیز المعلم را شکست داد. با به قتل رسیدن المعلم و رسیدن Apple of Eden به الطائر، نقشه‌ای از مکان‌های بقیه Apple of Edenها پدیدار شد و داستان آن در قسمت تاریخی پایان یافت. دزموند و شرکت آبسترگو که اکنون از محل بقیه Apple of Edenها مطلع شده بودند، ادامه داستان را روایت می‌کنند. آبسترگو پس از این ماجرا قصد داشت تا دزموند را به قتل برساند ولی لوسی مانع از این کار شد. داستان این بازی پس از به خواب رفتن دزموند در اتاق خواب به پایان می‌رسد.

 گیم‌پلی

Assassin's Creed 1 (Altair eagle sense).jpg

الطائر دارای دید عقابی (eagle vision) است

بازی اساسینز کرید یک بازی در سبک stealth یا مخفی کاری است. این بازی همچنین به صورت Open world یا دنیای باز هست و شخصیت اصلی بازی، می‌تواند در محیط‌های بزرگی رفت و آمد کند. این محیط‌ها از شهرها، کوه‌ها، دشت‌ها و ... تشکیل می‌شوند، البته آب نیز وجود دارد اما امکان اینکه وارد آب هم شوید وجود ندارد. در مجموع همه این محیط‌ها به صورت هنرمندانه‌ای خلق شده‌اند. شهرهای دمشق، عکا و اورشلیم با جزئیات زیادی طراحی شده‌اند و امکان کاوش در شهر، بالارفتن از ساختمان‌ها و حضور در سایر مناطق آن، حس لذت بخشی را به بازیکن القا می‌کند. همه این محیط‌ها در یک نقشه وجود دارند اما در ابتدای بازی، این نقشه ناقص است. برای مشخص شدن این قسمت‌ها، بازیکن باید از ساختمان‌های بلند بالا رود و از بالا، محیط را مشاهده کند تا به همان نسبت نقشه کامل‌تر شود. بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها بسیار جذاب و طبیعی کار شده است. همین طور خود ساختمان‌ها، در مجموع گرافیک و دقت به جزئیات در جریان ساخت بازی بسیار پر اهمیت بوده است.

Assassin's Creed 1 (Altair in acre).jpg

الطائر در حال بالا رفتن از یک برج در شهر عکا

الطائر یک اساسین است. اساسین‌ها برای انجام ماموریت‌های خود از شمشیر، خنجر و همچنین سلاحی به نام خنجر مخفی استفاده می‌کنند. خنجر مخفی، سلاحی قوی و کاربردی برای این گروه است. این خنجر به نوعی طراحی شده که با یک اشاره از نیام خود خارج شده و در دست جای می‌گیرد، همین امر باعث شده است تا اساسین‌ها یکی از انگشتان خود را قطع کنند تا مانعی سر راه خروج آن نباشد. دشمنان اصلی الطائر، تمپلارها هستند، همچنین سربازان و گزمه‌ها نیز در سر راه الطائر قرار می‌گیرند که الطائر می‌تواند با استفاده از سلاح‌های خودش آن‌ها را از سر راه بردارد. نبردها خیلی طبیعی طراحی شده‌اند و دشمنان نیز در طول بازی، قوی‌تر می‌شوند، با این وجود الطائر نیز در طول بازی، از نظر میزان خط عمر و سلاح‌های جدید ارتقاع پیدا می‌کند. زمانی که اصطلاحا خون بازیکن بر اثر ضربه‌های دشمن کم می‌شود، نمی‌توان جز فرار و خارج شدن از منطقه خطر کار دیگری انجام داد. پس از خارج شدن از منطقه خطر، خط عمر الطائر مجددا به صورت خودکار پر می‌شود. الطائر همچنین دارای حسی منحصر به فرد به نام حس عقابی است. او از طریق این حس می‌تواند هویت افرادی که در اطرافش هستند را بسنجد، اینکه ان‌ها دشمن هستند، دوست هستند، جاسوس هستند و ... . در مجموع گیم‌پلی بازی بسیار عالی و نوآورانه کار شده است.

Assassin's Creed 1 (Altair in fight).jpg

الطائر با شمشیر در حال مبارزه با سربازان

 


گرافیک

فیزیک و گرافیک در بازی اساسینز کرید، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هست. از آن جایی که بازیکن باید در شهر به کاوش بپردازد، از همه ساختمان بالا و پایین برود و در یک کلام، درگیری زیادی با محیط داشته باشد، نیاز به طراحی با کیفیت، رعایت نکات ریز و ایجاد فیزیک برای همه این عناصر از ابتدا احساس می‌شده است. تیم فنی این بازی با طراحی مجدد و بروزرسانی موتور بازی قبلی خود یعنی سیمیتار، موتور بازی سازی انویل را خلق کرد که به شکل مطلوبی خواسته‌ها را محقق کرد. این بازی از تکسچرهای با کیفیتی نیز بهره می‌برد، این تکسچرها بیش از حد براق نیستند و یا برعکس، مات مات هم نیستند، واکنش پذیری عالی با نور خورشید بازی دارند و بازی را بسیار طبیعی کرده‌اند. شخصیت‌های اصلی این بازی اساسین‌ها، تمپلارها، سربازان و ... هستند که همواره با آن‌ها سروکار داریم، گرافیک جزئی نگر، خلاقیت در طراحی فیزیکی و صداگذاری اما تنها معطوف به آن‌ها نیست، بلکه شهروندان شهرها نیز به همین صورت هستند. آن‌ها بیش از پیش وقایع بازی را واقعی کرده‌اند و چهره زنده‌ای به پیرامون شهرها و کل بازی داده‌اند. این بازی، از نظر گرافیکی فوق‌العاده است.

 


موسیقی و صداگذاری

صداگذاران و دوبلورهای این بازی، از افراد کارکشته‌ای سود می‌برد، نولان نورث، فیلیپ شهباز و کریستین بل، به عنوان نمونه از هنرمندان و بازیگران مطرح در جهان هستند که کار صداگذاری شخصیت‌های اصلی این بازی را برعهده دارند. موسیقی متن این بازی نیز بسیار عالی و مناسب با محیط‌های بازی کار شده است. نوشتن موسیقی متن و اجرای آن نیز بر عهده یکی دیگر از بزرگان این عرصه، یعنی آقای جاسپر کید بوده است.

 


امتیازات

GameSpot / X360
9/10

IGN / X360
8/10

Eurogamer / X360
7/10

 

:t: طراحی خوب شهرها

:t: گرافیک مطلوب بازی

:t: موسیقی و صداگذاری بازی

:t: هوش مصنوعی مناسب دشمنان

:x: تنوع کم مراحل

:x: یکنواخت شدن گیم‌پلی

:x: وجود باگ

 

 گالری تصاویر

 

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید

اساسینز کرید

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها دزموند مایلزلوسی استیل‌من | الطائرالمعلممالک السیفکدار السیفعباس سفیانرئوفجبالجمال
 
تمپلارها وارن ویدیچآلن ریکین | تمیرگارنیه د ناپلوزطلالابولنقودویلیام مونتفراتمجد الدینجبیر الحکیمسیبرندماریا تروپروبرت دی سیبل
 
دیگران لیلا مارینو | مسونریچارد شیردل
طرف‌ها آبسترگو | اساسین‌هاشوالیه‌های تمپلارشوالیه‌های هاسپیتالرشوالیه‌های تتونیکشرقیانشهروندان
مکان‌ها آزمایشگاه آبسترگو | معبد سلیمانمصیافدمشقعکهاورشلیمارسوفقلمرو پادشاهی
رویدادها جنگ سوم صلیبی
قوانین و گیم‌پلی دستاوردهاآنیموسپرهاهمراه شدندید عقابیپیام‌های مرموزپرچم‌هااستراق سمغحافظه ژنتیکمراحلایمیل‌هاتکه‌های عدن (سیب عدن)جیب بریمخفی‌کارینجات شهروندانپرش با ایماننقاط دیداراذل و اوباشGlitchesاسب‌ها
سلاح‌ها مشتخنجر پنهانخنجر کوتاهپرتاب چاقوشمشیر

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری