378 مقاله
در این ویکی

مقبره اسکندر کبیرمقبره اسکندر کبیر (Tomb of Alexander the Great) یک گور و مقبره بزرگ در اسکندریه مصر و مدفن اسکندر مقدونی و عصای او است.تاریخچه

5a9fa799e4c81_ACO_Alexanders_sarcophagus

چندین سال بعد از زلزله (48 قبل از میلاد) وقتی کلئوپاترا با اتحاد بایک و آیا موفق به متحد شدن با ژولیوس سزار شده بود، او از این دو نفر خواست که راهی برای وارد شدن به مقبره پیدا کنند و با این کار کلئوپاترا بتواند سزار را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد. این دو مدجای یعنی آیا و بایک هم جستجو کردند و بعد از پیدا کردن راهی مانع اصلی را جایجا میکنند. سزار و دستیار او فلاویوس متالوس سپس وارد مقبره میشوند.وقتی بطلمیوس دوازدهم فرعون مصر بود یک زلزله بزرگ در اسکندریه اتفاق افتاد که باعث شد خسارت شدیدی هم به شهر و هم به ساختمان مقبره برسد. این خرابی به شکلی بود که راه وار شدن به مقبره به کلی بلوکه شده بود.

کمی بعد از جنگ نیل و اینکه کلئوپاترا خودش را فرعون یگانه مصر اعلام میکند،فلاویوس که معلوم شده بود عضو محفل باستانیان است با همراهی لوسیوس سپتیموس مخفیانه داخل مقبره میشوند و عصای اسکندر را می دزدند.آنها سیب عدن را هم از آپولودوروس دزدیدند که فهمیده بود هدف این دو مشاور شرور سزار از مقبره چه بوده است. این دو سربازان را برای کشتن آپولودوروس باقی گذاشتند و خودشان به نهان‌گاه در سیوا رفتند. بایک و آیا هر دو دیر میرسند و آپولودوروس  را نمیتوانند نجات بدهند. او ولی قبل از اینکه بمیرد کار فلاویوس و سپتیموس را برملا کرد و گفت که فلاویوس رئیس محفل باستانیان است.


منابعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری