26 خبر

   توسط Movyn، در اخبار،

   اخیرا سازندگان و ناشران بازی Battlefield V دلیل عددگذاری رومی V به جای 5 را توضیح داده‌اند.

   همان‌طور که بیشتر طرفداران سری بتلفیلد آگاه هستند، سازندگان این سری تاکنون هیچ وقت از عددگذاری رومی در عناوین بازی‌هایشان استفاده نکردند. با این حال این روند برای بازی امسال این سری تغییر کرده، و اثر شوتر اول-شخص جدید این سری که در دوران جنگ جهانی دوم هم رخ می‌دهد، نام Battlefield V گرفته است. اینکه دلیل این تصمیم چه بوده است، مدتی برای طرفداران نامشخص بود ولی به تازگی و با توجه به پست ارسالی در حساب رسمی بازی در توییتر، طرفداران حالا به جوابی برای این سوال خود رسیده‌اند. پاسخی که توسط حساب رسمی بازی ارسال شده، حتی یک پاسخ به این سوال است که چرا این نام‌گذاری متناسب با جنگ جهانی دوم هم هست.

   حرف "V" در ارتباط با نماد V است که خودش نشان‌دهنده "V for Victory" یا "V برای پیروزی" است. مشهور است که این نماد توسط نخست‌وزیر وقت بریتانیا یعنی وینستون چرچیل که رهبری این کشور در جنگ جهانی دوم را برعهده داشت، به نماد عمومی برای «پیروزی» کسب شده توسط متفقین تبدیل شد. در این زمینه، در حساب رسمی بازی در توییتر می‌خوانیم:

   ✌️ نماد "V برای پیروزی" است. این عبارت و نماد توسط وینستون چرچیل به شهرت و استفاده عمومی رسید و در بین نیروهای متفق در جنگ جهانی دوم استفاده می‌شد. این نشان دهنده دلیل موضوع دیگری هم هست، اینکه چرا ما از عددگذاری رومی V به جای عدد 5 برای این بازی استفاده کردیم.

    

   به این ترتیب عددگذاری رومی به دلیل اینکه یک نماد به جا مانده از دوران جنگ جهانی دوم، یعنی "V برای پیروزی" وینستون چرچیل است، هم با فضای داستانی بازی یعنی جنگ جهانی دوم همسو است و هم نمایانگر ترتیب بازی یعنی به عنوان نسخه پنجم سری بتلفیلد است.

   در دیگر اخبار مرتبط با یک بازی شوتر با عددگذاری رومی، ذکر این نکته هم جالب است که نام رسمی بازی Call of Duty: Black Ops 4 نیز در اصل Call of Duty: Black Ops IIII است که این مورد نیز کمی عجیب است؛ چون عدد چهار در عددگذاری رومی به شکل IV است و حال اینکه عدد ترتیبی در نام این بازی، به شکل IIII ثبت شده است. در این مورد گرچه دلیل تصمیم تری‌آرک مشخص نیست، ولی اخیرا در یک پرسش و پاسخ با موزه بریتانیا، عددهای IIII و IV هر دو در رومی به یک معنا یعنی عدد 4 هستند.

   بازی Battlefield V قرار است در روز ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر)، به شکل همزمان برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و PC از طریق سرویس Origin عرضه شود. این بازی هم در نسخه استاندارد و هم Deluxe editions در دسترس خواهد بود و خریداران نسخه Deluxe امکان تجربه زودتر بازی، سه روز قبل از عرضه را نیز خواهند داشت.

   درباره دسترسی پیش از موعد، دارندگان دسترسی EA/Origin بازی، قادر به تجربه آزمایشی بازی در روز ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) هم خواهند بود. این روز در واقع یک روز قبل از عرضه بازی Call of Duty: Black Ops 4 نیز هست که جالب به نظر می‌رسد. EA قصد دارد تا یک دوره تجربه بتای محدود و باز هم ایجاد کند. غیر از این‌ها نیز EA حتما پیرامون بازی در رویداد E3 2018 بیشتر صحبت خواهد کرد. رویداد EA Play در دوره برگزاری E3 امسال زودتر از آغاز به کار رسمی نمایشگاه و در ۱۹ خرداد برگزار می‌شود.


   منبع GameSpot


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   به تازگی شایعات جدیدی درباره کنسول نسل بعدی شرکت سونی منتشر شده که اطلاعاتی درباره مراحل آماده‌سازی، تاریخ عرضه احتمالی و سازگاری با پلی‌استیشن 4 را به دست می‌دهد.

   سونی در تدارک کنسول جدید بازی خودش است، اما به نظر، نباید انتظار عرضه آن در آینده نزدیک یا انجام بازی‌های آن روی پلی‌استیشن 4 را داشت. اطلاعات جدید که به تازگی توسط کوتاکو منتشر شده است، ادعا می‌کند که پلی‌استیشن 5 (یا هر اسمی که سونی برای کنسول بعدی‌اش در نظر گرفته)، قرار نیست تا سال 2020 عرضه شود.

   کوتاکو اخیرا با دو توسعه‌دهنده بازی که نمی‌خواستند نامشان فاش شود مصاحبه‌ای داشته است. این دو توسعه‌هنده گفته‌اند که درباره کنسول نسل بعدی سونی اطلاعاتی دراختیار دارند و هر دو به این نکته اشاره داشتند، که این کنسول قرار نیست حداقل تا سال 2019 عرضه شود. به گفته یکی از این منابع، با این حال احتمال تغییر در برنامه‌ها وجود دارد چون در یک پروژه چندساله، ممکن است چیزهای زیادی اتفاق بیافتد که باعث عقب رفتن، یا جلو بردن برنامه‌های زمانی شود. به گفته این شخص، سونی در مقطعی حتما به هر تاریخ ممکنی نظر داشته است. در کل همه چیز در این خلاصه می‌شود که آن‌ها، از نظر سخت‌افزاری چه دوره‌ای را مناسب‌ترین حالت ممکن بدانند.

   این شایعه، بعد از یک شایعه دیگر که به تازگی منتشر شده بود مخابره شده که ادعا می‌کرد سونی، ممکن است پلی‌استیشن 5 را در همین سال میلادی عرضه کند. این در نگاه اول بعید به نظر می‌رسد، اما باید اشاره کرد که در این مقطع چیزی هم قطعی نیست. شایعات اخیر حکایت از این دارد که سونی، devkitهای پلی‌استیشن 5 را به تعدادی از استودیوها داده است. به گفته یکی از منابع به کوتاکو، devkitها می‌توانند در قالبی از PC با نسخه‌های آزمایشی از پردازشگر و کارت گرافیک محصول نهایی باشد، بنابراین ممکن است چندان هم شبیه پلی‌استیشن بعدی نباشند.

   این خبر کوتاکو به اینجا رسیده که سونی، از استودیوهای هدف خواسته تا این devkitها را در محل‌هایی بسته و با دسترسی محدود به تعداد کمی از کارمندانشان قرار دهند. به این ترتیب، حتی اگر استودیویی به این devkitها دسترسی هم داشته باشد، همه توسعه‌دهندگان آن استودیو از آن مطلع نیستند.

   به گزارش کوتاکو، اکثریت توسعه‌دهندگانی که با آن‌ها صحبت شده، که شامل استودیوهای داخلی خود سونی نیز می‌شود، هیچ‌گونه اطلاعی از کنسول جدید پلی‌استیشن نداشته‌اند.

   نکته دیگری که در گزارش اخیر دیده می‌شود، اشاره به این نکته است که پلی‌استیشن 5 بازی‌هایی را اجرا می‌کند که در پلی‌استیشن 4 قابل اجرا نیستند. به نظر این قدم بزرگی برای کنسول نسل بعدی است و به عنوان مقایسه، بازی‌هایی که بر روی پلی‌استیشن 4 پرو اجرا می‌شوند قابل اجرا روی پلی‌استیشن 4 معمولی نیز هستند. یا بازی‌های قابل اجرا روی ایکس‌باکس وان ایکس، بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان عادی نیز اجرا می‌شوند.

   اگر سونی بخواهد هرگونه اطلاعات رسمی از سخت‌افزار جدیدش بدهد، این احتمالا در جریان رویداد E3 2018 خواهد بود.


   منبع GameSpot


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   سونی اخیرا اطلاعات بیشتری از بازی مورد انتظار گاد آو وار 2018، درجات سختی و همچنین آپشن‌های HUD بازی داده است.

   جدیدترین بازی گاد آو وار که قرار است به زودی برای پلتفرم پلی‌استیشن 4 عرضه شود، دارای 4 درجه سختی مختلف خواهد بود. با توجه به آنچه سونی اعلام کرده، به نظر سخت‌ترین حالت ممکن بازی بسیار چالش‌برانگیز باشد. این درجه‌های سختی از آسان‌ترین به سخت‌ترین، با عناوین «داستان را به من بده Give Me A Story»، «یک تجربه متعادل به من بده Give Me A Balanced Experience»، «یک چالش به من بده Give Me A Challenge» و در نهایت «گاد آو وار را به من بده Give Me God of War» نام خواهند داشت.

   در این اطلاعیه، سونی پیشنهاد کرده که بازیکنان بهتر است بازی را با درجه سختی Give Me A Balanced Experienced شروع کنند، که تمرکز این حالت، امکان تجربه یک گیم‌پلی چالش‌برانگیز اما متعادل و بالانس‌شده را به بازیکن می‌دهد. اگر بازیکن تنها بخواهد داستان بازی را تجربه کند، و چالش و سختی چندانی در مسیرش نداشته باشد باید Give Me A Story را انتخاب کند.  درجه سختی Give Me A Challenge حالتی است که گیم‌پلی سخت‌تر و بی‌رحمانه‌تری را در طول بازی به نمایش در می‌آورد. این گزینه برای بازیکنانی مناسب است که به تجربیاتشان اعتماد، و حتی با وجود تغییرات در سیستم مبارزات، با سازوکارهای بازی‌های سری گاد آو وار آشنایی دارند.

   به گفته سونی، آخرین و طبیعتا سخت‌ترین درجه سختی بازی، Give Me God of War است که برای بازیکنانی «با تخصص کشتی گرفتن دائمی با خرس‌های قطبی» طراحی شده است! در این حالت، کریتوس ضعیف‌تر، دشمنان قدرتمندتر و عکس‌العمل‌های دشمنان با درجات قبلی فرق کرده تا آن‌ها بتوانند تا جایی که امکان دارد خطرناک باشند. همچنین اگر بازی با این درجه سختی شروع شود، امکان کم‌کردن درجه سختی در خلال بازی وجود ندارد و حتما هم در ابتدای بازی و کمپین داستانی قابل انتخاب است. برای مشاهده جزئیات کامل‌تر از حالت‌های سختی بازی به منبع خبر مراجعه کنید.

   سونی در اطلاعیه اخیر خود، به یک حالت خاص از تنظیمات HUD بازی نیز اشاره کرده است؛ این حالت که Immersion Mode نام دارد، تنها موارد و آیتم‌های بسیار ضروری را در HUD بازی نمایش خواهد داد. در بخش دیگر اطلاعیه، سونی گفته است که «در بازی کردن روش درست و اشتباهی در کار نیست، و شما قطعا اطلاعات خوب زیادی موقع فعال بودن کامل HUD بازی دم دست خود خواهید داشت. با این حال برای بازیکنانی که روی HUD حساسیت دارند، یا قصد استریم‌کردن یا ذخیره بازی را خواهند داشت، این گزینه به آن‌ها امکان این را می‌دهد که رابط کاربری تا جای ممکن محدود شود.

   درنهایت، این امکان اضافی نیز وجود دارد که بازیکن، دقیقا انتخاب کند تا کدام یک از موارد HUD در بازی فعال یا غیر فعال باشد، یا حتی از طریق تاچ پد کنترلر و برای مدتی کوتاه فعال شود. گاد آو وار قرار است در 20 آوریل 2018 (۳۱ فروردین ۱۳۹۷)، به صورت انحصاری برای پلتفرم پلی‌استیشن 4 عرضه می‌شود.


   منبع GameSpot


   توسط Movyn، در اخبار،

   کپ‌کام به تازگی و طی یک پست وبلاگی، به موفقیت‌های جدید بازی رزیدنت اویل 7، در کسب جایزه و فروش بیش از 5٫1 میلیون نسخه‌ای بازی پرداخته است.

   بازی رزیدنت اویل 7، در ژانویه ۲۰۱۷ (اسفند ۱۳۹۵) عرضه شد و در همان موقع توانست بازخوردهای خوبی از منتقدین بگیرد. بیشتر منتقدان، بازی را به خاطر اتمسفر، روایت داستانی و نمایشی که داشت مورد تحسین قرار دادند. این بازی در طول یک سال گذشته، از نظر تجاری نیز موفق ظاهر شده و اخیرا کپ‌کام، اعلام کرد که فروش این بازی از مرز 5٫1 میلیون نسخه عبور کرده است.

   به تازگی کپ‌کام در یک پست اختصاصی در وب‌سایت خود، اشاره کرده که رزیدنت اویل 7 موفق شده تا جایزه بهترین صوت در آثار VR را در سال 2018 و از طرف Game Audio Network Guild کسب کند. کپ‌کام در مورد این بازی به موفقیت بزرگ تجاری آن نیز اشاره کرده و گفته که فروش این بازی از مرز 5٫1 میلیون نسخه، در همه پلتفرم‌ها عبور کرده است. با توجه به گزارش Steamspy، این بازی تاکنون حدود 550 هزار نسخه در استیم فروش داشته است.

   در حالی که این آمار، نشان‌دهنده موفقیت بالای این بازی است، ذکر این نکته نیز بد نیست که با توجه به آمارهای رزیدنت اویل فن ویکی، رزیدنت اویل 7 تاکنون فروشی کم‌تر از همه بازی‌های سری اصلی رزیدنت اویل (غیر از رزیدنت اویل 3) داشته است. همچنین بازی قبلی در خط اصلی این سری یعنی بازی رزیدنت اویل 6، فروشی نزدیک به 10 میلیون نسخه را از زمان عرضه در سال 2012 به ثبت رسانده است.

   در خبرهای مرتبط با رزیدنت اویل 7، اخیرا کپ‌کام انتشار آپدیت مخصوص بازی برای پلتفرم Xbox One X را تایید کرده که علاوه بر ارتقا گرافیک، نمایش و اجرا در ابعاد 4K و همچنین پشتیبانی از قابلیت HDR را نیز به بازی در آن پلتفرم اضافه می‌کند.


   منبع GameSpot


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   اسپایدر-من یکی از موردانتظارترین بازی‌های پلی‌استیشن 4 در سال 2018 است و سونی، به تازگی تاریخ انتشار رسمی آن را اعلام کرده است. این بازی قرار است در 7 سپتامبر 2018 (۱۶ شهریور ۱۳۹۷) و به شکل انحصاری برای پلتفرم پلی‌استیشن 4 عرضه شود.

   سونی غیر از اعلام تاریخ انتشار، کاور باکس رسمی بازی را نیز رونمایی کرده است. این بازی اولین بار در رویداد E3 2017 معرفی شد و قرار است داستانی کاملا جدید، که پیش‌تر در هیچ فیلم یا کامیک‌بوکی پرداخته نشده داشته باشد. دنیای این بازی به شکل جهان‌باز قابل گردش است و امکان استفاده از محیط پیرامون به نفع خود، مثل گرفتن و پرتاب یک شئ در محیط به سمت دشمنان نیز در گیم‌پلی وجود دارد. این بازی شامل DLC پس از عرضه و نسخه‌های ویژه‌ای نیز می‌شود.

   spider-man-release-date-revealed-for-ps4.png

   این بازی ماجراجویی توسط استودیو اینسامنیاک گیمز ساخته شده که قبلا آثاری همچون Sunset Overdrive، Resistance: Fall of Man و Spyro the Dragon games را در کارنامه‌اش ثبت کرده است. به گفته این استودیو، بازی اسپایدر-من جهان‌باز جدید، دنیایی بسیار بزرگ‌تر از Sunset Overdrive خواهد داشت.


   منبع GameSpot


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   بعد از مدت‌ها شایعه و درز اخبار پیرامون بازی جدید سری توم رایدر، اسکوئر انیکس رسما بازی بعدی سری لارا کرافت را تایید کرد. این بازی که «Shadow of the Tomb Raider» نام دارد، قرار است در 14 بهمن سال 2018 (۲۳ شهریور ۱۳۹۷) برای سه پلتفرم پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود. به این ترتیب این بازی، برخلاف آخرین نسخه این سری یعنی بازی «Rise of the Tomb Raider» که به شکل انحصار زمانی برای ایکس‌باکس وان عرضه شد، قرار است همزمان برای هر سه پلتفرم عرضه شود.

   اسکوئر انیکس در توصیف بازی گفته است که قرار است «هویت‌ساز اصلی لارا برای تبدیل شدنش به یک مهاجم مقبره» باشد. گرچه این اطلاعات کمی از طرف ناشر است، ولی اسکوئر انیکس در تریلری که از بازی نمایش داده است، وعده داده که در 27 آوریل 2018 (۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) اطلاعات تکمیلی از بازی را منتشر خواهد کرد. همچنین طرفداران از طریق ثبت‌نام در وب‌سایت توم رایدر، قادر به انجام زودهنگام بازی در یکی از سه رویداد آن هستند. شما در ادامه می‌توانید تریلر سینماتیک و کوتاه عرضه معرفی باز را تماشا کنید.

   مدت طولانی است که حواشی و شایعات پیرامون بازی Shadow of the Tomb Raider وجود دارد. اولین بار در رویداد گیمزکام 2015، مدیر اسکوئر انیکس یعنی فیل راجرز اشاره‌ای گذرا و ناخواسته‌ای به احتمال تولید سومین بازی در این سری داشت. بعد از این بود که یک تصویر لیک شده از فایل پاورپوینت به عنوان و لوگو «Shadow of the Tomb Raider» اشاره مستقیم داشت.دسامبر سال گذشته، اسکوئر رسما نسخه سوم را تایید کرد ولی خبر را تا همین‌جا نگه داشت و درباره تاریخ عرضه و سایر جزئیات بازی، اطلاعاتی منتشر نکرد. حتی اخیرا نیز که اسکوئر انیکس در وب‌سایت رسمی سری، شمارش معکوس برای معرفی رسمی گذاشته بود، تعدادی از منابع با بررسی کدهای وب‌سایت متوجه عنوان و تاریخ عرضه بازی شده بودند!

   در این میان، اکران فیلم جدید توم رایدر نیز در 16 مارس آغاز خواهد شد که منتقدین، عمدتا دیدگاه مثبتی نسبت به فیلم داشته‌اند.

    


   منبع GameSpot


   توسط Movyn، در اخبار،

   سونی اعلام کرد که عرضه بازی انحصاری و زامبی محور Days Gone با تاخیر مواجه شده است. این بازی قرار بود طبق برنامه در سال 2018 منتشر شود ولی با اطلاعیه اخیر، این تاریخ به سال 2019 تغییر پیدا کرده است. سونی در اطلاعیه خود گفته است که «ما می‌توانیم این خبر را که عرضه بازی Days Gone اکنون به سال 2019 موکول شده تایید کنیم، و در آینده نیز شما را پیرامون تاریخ انتشار دقیق بازی در جریان خواهیم گذاشت.» این شرکت البته درباره دلیل این تاخیر چیزی نگفته است.

   پیش از این نیز شوهی یوشیدا، رئیس استودیوهای جهانی سونی اشاره کرده بود که بازی در سال 2018 عرضه شود ولی هیچ وقت تاریخ دقیق انتشار به طور مشخص اعلام نشده بود. همچنین گیم‌پلی چندانی از بازی نیز نمایش داده نشده و مخاطبان تاکنون، دقایق کوتاهی از گیم‌پلی در محیطی یکسان را در شب و روز دیده‌اند.

   بازی Days Gone  اولین بار در جریان رویداد E3 2016 معرفی شد. سازنده بازی استودیو Bend است که در گذشته بازی‌هایی چون Uncharted: Golden Abyss برای پلی‌استیشن ویتا و سری سایفون فیلتر را در کارنامه‌اش به ثبت رسانده است. در دیگر اخبار مرتبط با سونی، اخیرا تایید شد که دیگر بازی انحصاری این شرکت برای پلتفرم پلی‌استیشن 4، یعنی بازی Detroit: Become Human در 25 می (7 خرداد 1397) عرضه می‌شود.


   منبع: Gamespot


   توسط Movyn، در اخبار،

   استودیو راک‌استار گیمز در اطلاعیه جدیدی تایید کرد که تاریخ عرضه بازی Red Dead Redemption 2 برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در 26 اکتبر 2018 (4 آبان 1397) خواهد بود. این اطلاعیه از طریق وبلاگ رسمی راک‌استار گیمز منتشر شد و شرکت از این طریق، به خاطر تاخیر اعلام شده عذرخواهی کرده است. این بازی دراصل قرار بود در طول بهار 2018 عرضه شود که خود این تاریخ نیز ، تاریخ خورده از پاییز 2017 بود. به گفته راک‌استار، این تاخیر به استودیو زمان بیشتری برای ارتقا بخشیدن به بازی خواهد داد.

   ما از اعلام تاریخ انتشار Red Dead Redemption 2 در 26 اکتبر 2018 هیجان‌زده هستیم. همچنین ما از تمامی کسانی که به خاطر این تاخیر ناراحت شده‌اند پوزش می‌خواهیم. درحالی که امیدوار بودیم بازی را زودتر عرضه کنیم، ما به مقداری وقت بیشتر نیاز داشتیم تا بازی را پولیش کنیم.

   ما تشکر خالصانه‌ای از شما به خاطر صبرتان می‌کنیم و امیدواریم وقتی فرصت بازی کردنش را پیدا کردید، موافق این تصمیم و صبر بیشتر باشید. در این بین، لطفا این تصاویر از بازی را نیز تماشا کنید. ما امیدوار هستیم که در هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری در اختیار بگذاریم.

   3347166-6.jpg


   3347167-1.jpg3347168-2.jpg3347169-3.jpg3347170-4.jpg3347172-5.jpg


   همان‌طور که قبلا هم فاش شده بود، Red Dead Redemption 2 داستان «آرتور مورگان» و دار و دسته Van der Linde را دنبال می‌کند که برای بقا در زمین‌های وسیع و ناهموار آمریکا، غارت می‌کنند، می‌جنگند و می‌دزدند.

   بازی Red Dead Redemption 2 قرار است برای هر دو پلتفرم پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان عرضه شود و تاکنون سازنده بازی هیچ صحبتی درباره نسخه PC نکرده است. بازی اول Red Dead Redemption نیز برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه نشد، ولی آخرین بازی مهم این شرکت یعنی Grand Theft Auto V به PC نیز راه پیدا کرد.

   خبر جالب در دسامبر 2017 این بود که بازیکنان Grand Theft Auto V پس از بروزرسانی، پیوند و مرحله مخفی پیدا کردند که در ارتباط با Red Dead Redemption 2 بود. پس از این، راک‌استار به بازیکنان GTA Online یک ایمیل داخل بازی فرستاد و سرنخی با محتوای «شایعات درباره یک شی گمشده از غرب وحشی» ارائه کرد تا بازیکنان بتوانند آن را دنبال کنند. با تکمیل این مرحله، به بازیکنان یک جفت اسلحه ریوولور جایزه داده می‌شد که در بازی Red Dead Redemption 2 نیز می‌توانند استفاده کنند.

   یکی از سوال‌های بزرگ درباره این بازی، این است که Red Dead Redemption 2 چگونه موفقیت عظیم GTA Online را در خودش لحاظ خواهد کرد. در این زمینه، راک‌استار هنوز پیرامون محتوای آنلاین بازی اطلاعاتی ارائه نکرده است. استراوس زلنیک، مدیرکل شرکت تیک-تو که کمپانی مادر راک‌استار محسوب می‌شود، پیش از این گفته بود که انتظار دارد فاکتور خریدهای درون برنامه‌ای اگر نه در همه، ولی در بیشتر بازی‌های شرکت وجود داشته باشد. با این وجود، او شکل و فرم اعمال این مدل را مشخص نکرد و در ابهام گذاشت.


   منبع: Gamespot


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Ali، در اخبار،

   در ادامه فروش Flash sale محدود که از اواخر هفته گذشته و به مناسبت رویداد Game Awards در فروشگاه پلی‌استیشن قرار گرفتند، حالا سونی تخفیف های جدیدی را به این فروشگاه اضافه کرده است. با توجه به نزدیک بودن تعطیلات سال نو میلادی، سونی اولین هفته از فروش تعطیلات ۲۰۱۷ خود را در فروشگاه پلی‌استیشن شروع کرده که شامل تخفیف خرید برای تعداد زیادی از عناوین پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن ویتا خواهد بود. (بروزرسانی: فروش هفته اول تا انتهای روز دوشنبه قابل استفاده هستند و بازی‌های بیشتر، احتمالا در روز سه‌شنبه ارائه می‌شوند)

   طبق معمول بازی‌های بزرگ‌تر به پلی‌استیشن 4 اختصاص پیدا کرده است که دارندگان حساب کاربری پلی‌استیشن پلاس، حتی از تخفیف‌های بیشتر برای تقریبا همه بازی‌های واجد شرایط نیز برخوردار خواهند بود. لاین‌اپ این هفته به تعدادی از بازی‌های برتر از قبیل Overwatch: Game of the Year Edition (۳۰ دلار برای کاربران PS Plus - ۳۶ دلار برای کاربران فاقد PS Plus)، Hitman: Game of the Year Edition (۳۶ دلار - ۴۲ دلار)، Middle-earth: Shadow of Mordor Game of the Year Edition (۱۰ دلار - ۱۲ دلار), Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (۱۳٫۳۹ دلار - ۱۶ دلار), Batman: Arkham Knight (۹ دلار) و Wipeout: Omega Collection (۱۶ دلار - ۲۰ دلار). تعداد دیگری از بازی‌های تخفیف‌خورده و قابل‌توجه به این شرح هستند:

   • Abzu -- (تخفیف پلی‌استیشن پلاس ۸ دلار / تخفیف عادی ۱۰ دلار)
   • Assassin's Creed: The Ezio Collection - (۲۰ دلار/ ۲۵ دلار)
   • Brofprce -- (۳.۷۴ دلار / ۵.۲۴ دلار)
   • Danganropa V3:Killing Harmony -- (۴۲ دلار / ۴۸ دلار)
   • Te Long Dark -- (۲۲.۷۴ دلار / ۲۶.۹۴ دلار)
   • Mega Man legacy Collection 1 & 2 Pack -- (۱۸ دلار / ۲۱ دلار)
   • NBA Playgrounds -- (۶.۷۹ دلار / ۱۰ دلار)
   • Nidhogg 2  -- (۱۲ دلار / ۱۲.۷۴ دلار)
   • Resident Evil Revelations 1 & 2 Bundle -- (۲۴ دلار / ‌۲۶ دلار)
   • Terraria -- (۳ دلار / ‌۶‌ دلار)
   • Trackmani Turbo -- (۱۲ دلار / ۱۶ دلار)
   • The Wolf Amoung Us -- (۶.۲۴ دلار / ۸.۷۴ دلار)

   در این میان دارندگان پلی‌استیشن 3 نیز می‌توانند تخفیف‌هایی برای عناوین Bioshock و Bioshock 2 (هر کدام ۴ دلار / ۵ دلار)، BioShock Infinite (۷٫۳۹ دلار/۱۰ دلار)، Grand Theft Auto IV (۸ دلار)، Grand Theft Auto V (۲۰ دلار)، Borderlands 2 (۴ دلار / ۵ دلار)، و در دسته‌بندی بازی‌های کلاسیک پلی‌استیشن ۱ و ۲ نیز عناوینی مانند: Suikoden II (۴ دلار/ ۵ دلار)، Cstpevania:Symphony of the Night (۵ دلار/ ۶ دلار) و Silent Hill قیمت ( ۳ دلار/ ۳.۵۹ دلار) مشاهده کنند. برای پلی استیشن ویتا، شما می‌توانید تخفیف‌هایی برای بازی‌هایی نظیر: Zero Escape: Zero Time Dilemma (۲۰ دلار / ۲۸ دلار)، Axiom Verge (۱۲ دلار)، XCOM : Enemy Unknown Plus (۵ دلار / ۷ دلار)، God wars:Future Past (۲۰‌دلار / ۲۴ دلار) و تعدادی بازی دیگر پیدا کنید.

   بسیاری از این تخفیف‌ها تا ۱۹ دسامبر قابل استفاده خواهند بود، در حالی که تعدادی هم تا پس از کریسمس، یعنی ۲۶ دسامبر نیز ارائه می‌شوند. با توجه به اینکه این تازه هفته اول فروش تعطیلات PSN است، سونی احتمالا برای هفته بعد فهرست تخفیف‌های دیگری نیز ارائه خواهد کرد. تا آن زمان، شما می توانید تمام عناوین تخفیف خورده را در Play Station Store مشاهده کنید.

    


   منبع GameSpot


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   نیل دراکمن، کارگردان بازی The Last of Us: Part II که در جریان رویداد پلی‌استیشن اکسپرینس ۲۰۱۷ گفتگو می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره زنده بودن یا نبودن جول به طعنه گفت که «بالاخره همه خواهند مرد!»

   او سپس اظهار داشت که «مخاطراتی وجود خواهد داشت-- مخاطرات حقیقی وجود خواهد داشت. هیچ شخصیتی در بازی The Last of Us: Part II حاشیه امنیت نخواهد داشت. ما می‌خواهیم بازیکنان مخصوصا با این تم [نفرت] وارد قسمت دوم بازی شوند. چیزی که قصد داریم با این بازی بگوییم این است که هیچ کس امنیت نخواهد داشت؛ حتی آن دو [جول و الی].

   در حالی که تم و پیش‌زمینه داستانی در بازی اول پیرامون عشق بود، تم بازی دوم پیرامون نفرت خواهد بود و این موضوع با شفافیت در تریلر جدید بازی که در رویداد Paris Games Week نمایش پیدا کرد، قابل مشاهده است.

   همچنین در جریان این گفتگو، هالی گروس (نویسنده سریال وست‌ورلد) گفت که از فرآیند «نویسندگی مشارکتی» که در تولید «بهترین بازی تاریخ» استفاده شده لذت می‌برد. در این میان دراکمن هم گفت که ضربآهنگ داستانی که برای ابتدا و انتهای بازی در نظر گرفته بود رضایت بخش بود ولی همواره میانه‌های داستان و اینکه با چه المان‌هایی پر شود برایش چالش برانگیز و سخت بوده است. او سپس به نقش گروس اشاره کرد و اینکه ایده نویسندگی مشارکتی چقدر در شکل گرفتن داستان نهایی موثر بوده است.

   او سپس خواست با مثالی درباره این موضوع توضیح دهد و گفت «هالی گروس پس از روز اول حضورش [در تیم]، به خانه رفت و به شوهرش گفت فکر کنم یک نفر را باردار کردم! و شما متوجه هستید که این به چه معنی است.»

   دراکمن در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که گرچه داستان بازی به شکل بی‌رحمانه‌ای پیرامون نفرت است ولی در آن شاهد المان‌های امیدبخش نیز خواهیم بود. در مجموع، بازی قصد بازگو کردن داستانی پیرامون «جستجو برای عدالت، فضاهای مثبت، منفی و واقعا خاکستری که ممکن است آن را بپوشاند» را دارد.

   در ادامه می‌توانید مهم‌ترین نکاتی که در صحبت‌های اخیر دراکمن اشاره شده است را مشاهده کنید:

   • «بخش بزرگی از بازی» در شهر سیاتل جریان خواهد داشت.
   • تاکنون ناتی داگ بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از مراحل ساخت بازی را به پایان رسانده است.
   • لورا بایلی که در جدیدترین تریلر بازی نقش زنی با هویت نامشخص را ایفا کرده گفت که حس می‌کند هر روز در استرس و تلاطم است تا همگام با انتظارات ادامه دهد.
   • به گفته دراکمن، ممکن است طرفداران بازی اول از دنباله و قسمت دوم خوش‌شان نیاید.
   • به گفته دراکمن، آن‌ها تا ابد ساخت بازی‌های تک نفره، خطی و مبتنی بر داستان‌سرایی را ادامه خواهند داد.
   • اطلاعات بیشتر از این بازی در نمایشگاه E3 2018 از راه خواهند رسید.

   منبع GameSpot


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   امسال هم فهرست نامزدهای جوایز بازی سال به شکل رسمی مشخص شد. در مجموع ۱۰۲ بازی و شخصیت مرتبط با صنعت گیم در سال ۲۰۱۷ موفق شدند تا در این فهرست قرار بگیرند. در میان تمامی نامزدها، نینتندو با داشتن ۲۳، سونی با ۱۵ و اکتیویژن با ۷ نامزدی، رکوردداران جوایز بازی سال ۲۰۱۷ بوده‌اند.

   در مهم‌ترین بخش یعنی نامزدهای بازی برتر سال، بازی‌های The Legend of Zelda: Breath of the Wild، Super Mario Odyssey، PlayerUnknown's Battlegrounds، Persona 5 و بازی Horizon Zero Dawn قرار دارند. در این میان نیز ۴ بازی، یعنی Destiny 2، Horizon: Zero Dawn، Super Mario Odyssey و Breath of the Wild نیز موفق شدند در ۶ رشته مختلف در فهرست نامزدها قرار بگیرند.

   در جوایز امسال، شاخه‌ای هم مخصوص بازی‌های مورد انتظار درنظر گرفته شده است. بازی‌های God of War، Spider-Man، Monster Hunter World، Red Dead Redemption II و The Last of Us Part II در این شاخه قرار دارند تا طرفداران از طریق رای خود مورد انتظارترین بازی سال بعد را مشخص کنند.

   برندگان نهایی قرار است در جریان مراسم و در روز پنج‌شنبه ۱۶ آذر ۹۶ (۷ دسامبر ۲۰۱۷) معرفی شوند. سال گذشته، بازی Overwatch بود که موفق شد عنوان بازی سال را از آن خود کند.

    

   در ادامه، فهرست نامزدهای  مراسم 2017 Game Awards را مشاهده می‌کنید:

   بروزرسانی: مراسم جوایز بازی سال ۲۰۱۷ در ۷ دسامبر (۱۷ آذر) برگزار شد و در ادامه، برندگان در هر رشته مشخص شده‌اند.

       بازی سال

   1. The Legend of Zelda: Breath of The Wild (سازنده و ناشر:‌ نینتندو)
   2. Horizon Zero Down (سازنده: گوریلا گیمز / ناشر:‌ سونی)
   3. Persona 5‌ (سازنده: آتلوس)
   4. Playerunknown's Battlegrounds (سازنده: Pubg corp)
   5. Super Mario Odyssey (سازنده و ناشر: نینتندو)


   بهترین کارگردانی

   1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (نینتندو ‌EPD)
   2. Horizon Zero Down (گوریلا گیمز)
   3. Resident Evil 7: Biohazard (کپکام)
   4. Super Mario Odyssey (نینتندو ‌EPD)
   5. Wolfenstein II: The New Colossus (ماشین‌گیمز / بتزدا)


   بهترین روایت داستانی

   1. What Remains of Edith Finch (یین دالاس / جاینت اسپارو)
   2. Hellblade: Senua's Sacrifice (تمیم آنتونیداس، الیزابت آشمن-رو / نینجا تئوری)
   3. Horizon Zero Dawn (جان گونزالز / گوریلا گیمز)
   4. Nier: Automata (یوکو تارو، هانا کیکوچی، یوشیهو آکابانه/ پلاتینیوم گیمز)
   5. Wolfenstein II: The New Colossus (یان ماتیاس، تامی توردسون بورک / ماشین‌گیمز)


   بهترین کارگردانی هنری

   1. Cuphead (استودیو MDHR)
   2. Destiny 2 (بانجی / اکتیویژن)
   3. Horizon Zero Dawn (گوریلا گیمز / سونی)
   4. Persona 5 (آتلوس)
   5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (نینتندو ‌EPD / نینتندو)


   بهترین موسیقی / موسیقی متن

   1. NieR: Automata (کئیچی اوکابه، کیگو هواشی)
   2. Cuphead (کریستوفر مادیگان)
   3. Destiny 2 (مایک سالواتوره، اسکای لوین، سی پل جانسون)
   4. Persona 5 (شوجی مگورو)
   5. Super Mario Odyssey (نائوتو کوبو، شیهو فوجی، کوجی کوندو)
   6. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (ماناکا کاتائوکا، یاسوکه ایواتا)


   بهترین طراحی صوتی

   1. Hellblade: Senua's Sacrifice (نینجا تئوری)
   2. Destiny 2 (بانجی)
   3. Resident Evil 7: Biohazard (کپ‌کام)
   4. Super Mario Odyssey (نینتندو ‌EPD / نینتندو)
   5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (نینتندو ‌EPD / نینتندو)


   بهترین صداگذاری

   1. ملینا یورگنز در بازی Hellblade (در نقش سنوئا)
   2. اشلی برچ در بازی Horizon: Zero Dawn (در نقش الوی)
   3. برایان بلوم در بازی Wolfenstein II: The New Colossus (در نقش بلازکوویچ)
   4. کلودیا بلک در بازی Uncharted: The Lost Legacy (در نقش کلویی فریزر)
   5. لورا بیلی در بازی Uncharted: The Lost Legacy (در نقش نیدین راس)


   تاثیرگذارترین بازی‌ها

   1. Hellblade: Senua’s Sacrifice (نینجا تئوری)
   2. Bury Me, My Love (پیکسل هانت / Figs / ARTE / Playdius)
   3. Life is Strange: Before the Storm (دک ناین / اسکوئر انیکس)
   4. Night in the Woods (اینفینیت فال)
   5. Please Knock on My Door (لوال گیمز)
   6. What Remains of Edith Finch (جاینت اسپارو / آناپرنا اینتراکتیو)


   بازی‌های هنوز درحال اجرا

   1. Overwatch (بلیزارد)
   2. Destiny 2 (بانجی / اکتیویژن)
   3. Grand Theft Auto Online (راک استار گیمز)
   4. PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG. Corp)
   5. Rainbow Six: Siege (یوبی‌سافت مونترال / یوبی‌سافت)
   6. Warframe (دیجیتال اکستریمز)


   بهترین بازی‌های مستقل

   1. Cuphead (استودیو MDHR)
   2. Hellblade: Senua's Sacrifice (نینجا تئوری)
   3. Night in the Woods (اینفینیت فال)
   4. Pyre (سوپرجاینت گیمز)
   5. What Remains of Edith Finch (جاینت اسپارو / آناپرنا اینتراکتیو)


   بهترین بازی‌های موبایل

   1. Monument Valley 2 (آستوو گیمز)
   2. Fire Emblem Heroes (اینتلجنت سیستمز / نینتندو)
   3. Hidden Folks (آدریان دی یون/ سیلویان تگرک)
   4. Old Man's Journey (بروکن رولز)
   5. Super Mario Run (نینتندو)


   بهترین‌ بازی‌های کنسول‌های قابل حمل

   1. Metroid: Samus Returns (اینتلجنت سیستمز / نینتندو)
   2. Even Oasis (نینتندو)
   3. Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentina (گرزو / نینتندو)
   4. Monster Hunter Stories (کپکام / نینتندو)
   5. Poochy and Yoshi's Woolly World (گود-فیل / نینتندو)


   بهترین بازی‌های واقعیت مجازی

   1. Resident Evil 7 (کپکام)
   2. Farpoint (ایمپالس گیر / سونی)
   3. Lone echo (ردی ات دان / آکیولوس استودیوز)
   4. Star Trek: Bridge Crew (رداستورم اینترتینمنت / یوبی‌سافت)
   5. Superhot VR (سوپرهات تیم)


   بهترین بازی اکشن

   1. Wolfenstein 2: The New Colossus (ماشین گیمز / بتسدا)
   2. Cuphead (استودیو MDHR)
   3. Destiny 2 (بانجی / اکتیویژن)
   4. Nioh (تیم نینجا / سونی)
   5. Prey (آرکین / بتسدا)


   بهترین بازی اکشن-ماجراجویی

   1. The Legend of Zelda: Breath of The Wild (نینتندو EPD / نینتندو)
   2. Assassins Creed: Origins (یوبی‌سافت مونترال / یوبی‌سافت)
   3. Horizon: Zero Down (گوریلا گیمز / سونی)
   4. Super Mario Odyssey (نینتندو EPD / نینتندو)
   5. Uncharted: The Lost Legacy (ناتی داگ / سونی)


   بهترین بازی نقش‌آفرینی

   1. Persona 5 (آتلوس)
   2. Divinity: Original Sin 2 (لارین استودیوز)
   3. Final Fantasy XV (اسکوئر انیکس بیزنس یویژن ۲ / اسکوئر انیکس)
   4. Nier: Automata (پلاتینیوم گیمز / اسکوئر انیکس)
   5. South Park: The Fractured but Whole (یوبی‌سافت سان فرانسیسکو / یوبی‌سافت)


   بهترین بازی مبارزه‌ای

   1. Injustice 2 (ندررئالم استودیوز / برادران وارنر)
   2. Arms (نینتندو EPD / نینتندو)
   3. Marvel vs. Capcom infinite (کپکام)
   4. Niddhog 2 (مس‌هاف گیمز)
   5. Tekken 7 (باندای نامکو)


   بهترین بازی خانوادگی

   1. Super Mario Odyssey (نینتندو EPD / نینتندو)
   2. Mario Cart 8 Deluxe (نینتندو EPD / نینتندو)
   3. Mario + Rabbids Kingdom Battles (یوبی‌سافت پاریس و میلان / نینتندو)
   4. Sonic Mania (پاگودا وست گیمز و هدکنون / سگا)
   5. Splatoon 2 (نینتندو EPD / نینتندو)


   بهترین بازی استراتژیک

   1. Mario + Rabbids Kingdom Battles (یوبی‌سافت پاریس و میلان / نینتندو)
   2. Halo Wars 2 (کریتیو اسمبلی و 343 ایندستریز / مایکرسافت)
   3. Total Warhammer 2 (کریتیو اسمبلی / سگا)
   4. Tooth and Tail (پاکت واچ گیمز)
   5. XCOM 2 (فرکسیس گیمز / 2K گیمز)


   بهترین بازی ورزشی/مسابقه‌ای

   1. Forza Motorsport 7 (ترن 10 / مایکروسافت)
   2. FIFA 18 (الکترونیک آرتز ونکوور / الکترونیک آرتز)
   3. Gran Turismo Sport (پالی‌فانی / سونی)
   4. NBA 2K18 (ویژوآل کانسپت / 2K گیمز)
   5. PES 2018 (PES پروداکشنز / کونامی)
   6. Project Cars 2 (اسلایتلی مدز استودیوز / باندای نامکو)


   بهترین بازی چندنفره

   1. Call of Duty: WWII (اسلج‌همر گیمز / اکتیویژن)
   2. Destiny 2 (بانجی / اکتیویژن)
   3. Fortnite (اپیک گیمز)
   4. Mario Cart 8 Deluxe (نینتندو EPD / نینتندو)
   5. Playerunknown's Battlegrounds (گروه Pubg)
   6. Splatoon 2 (نینتندو EPD / نینتندو)


   مورد انتظارترین بازی‌ها

   1. Last of Us: Part II (ناتی‌داگ / سونی)
   2. God of War (استودیو سانتا مونیکا / سونی)
   3. Marvel's Spider Man (اینسامنیاک گیمز / سونی)
   4. Monster Hunter: World (کپکام)
   5. Red Dead Redemption 2 (راک‌استار)


   بهترین‌های eSports

   1. Overwatch (بلیزارد)
   2. Counter-Strike: Global Offensive (ولو)
   3. Dota 2 (ولو)
   4. League of Legends (رایوت)
   5. Rocket League (سایونیکس)

    


   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   متاکریتیک در مقاله ویژه خود برای بهترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۱۶ بازی Uncharted 4: A Thief's End را به عنوان بهترین بازی سال معرفی کرده است. به نوشته متاکریتیک، آنچارتد ۴ شاید بهترین پایان برای بهترین مجموعه انحصاری کنسول‌های سونی درنظر گرفته شود اما آن‌ها هنوز منتظر بیشتر شدن تعداد بازی‌های عالی هستند که قرار بود در نسل هشتم معرفی شوند. خیلی شبیه به دو سال قبلی، ۲۰۱۶ هم چندان چشم‌انداز عالی در بخش نرم‌افزاری صنعت گیم نبود. در این سال تنها و تنها ۶ بازی منحصر به فرد موفق شدند امتیاز متای ۹۰ یا بالاتر را روی کنسول‌های نسل هشتمی کسب کنند؛ تازه یکی از این عناوین هم یک expansion pack بود.

    

   حداقل بیش از یک عنوان منحصر به فرد سال ۲۰۱۶، مثل INSIDE و Overwatch یک IP کاملا جدید بود که موفق شد متااسکوری بیش از ۹۰ کسب کند؛ در این زمینه شرایط بهتر از سال قبل بوده است. سال قبل تنها یک IP کاملا جدید، یعنی بازی Bloodborne موفق شد امتیازی بیش از ۹۰ کسب کند. به هر شکل، ۲۰۱۶ هم بازی‌های بزرگ خودش را داشته که در ادامه به تفکیک پلتفرم‌ها (که شامل پلتفرم‌های PC و handheld یا قابل‌حمل نیز می‌شود) معرفی می‌شود. ولی قبل از آن، یک آمار کلی از امتیازاتی که در متاکریتیک برای هر بازی و روی هر پلتفرم ثبت شده قرار می‌گیرد.

   metacritic

   بازی که میانگین نمرات منتقدین آن از دید متاکریتیک بالاتر از ۷۵ باشد به رنگ سبز، بین ۵۰ تا ۷۴ رنگ زرد و پایین‌تر از ۵۰ به رنگ قرمز نمایش پیدا می‌کند.

       نمای کلی

   مقایسه کنسولی/رایانه شخصی - ۲۰۱۶
   کنسول

   تعداد بازی‌هایی

   که امتیاز گرفتند

   کیفیت امتیازها میانگین امتیازها

   بازی‌های عالی

   (۹۰ با بیشتر)

   بازی‌های خوب

   (۷۵ با بیشتر)

   PS3پلی‌استیشن ۴ PlayStation 4 445 69.1 4 13
   Xbox 360ایکس‌باکس Xbox One 294 69.8 4 3
   Wii U وی یو Wii U 44 68.5 0 4
   PCرایانه‌های شخصی PC 450 70.8 5 46

    


    

   مقایسه کنسول‌های قابل حمل - ۲۰۱۶
   کنسول

   تعداد بازی‌هایی

   که امتیاز گرفتند

   کیفیت امتیازها میانگین امتیازها

   بازی‌های عالی

   (۹۰ با بیشتر)

   بازی‌های خوب

   (۷۵ با بیشتر)

   3DS Nintendo 3DS 57 71.9 0 20
   PS Vita PS Vita 46 73.1 0 0

    

    

    


    

   و اینک در ادامه فهرست بهترین عناوین سال ۲۰۱۶ که براساس بیشترین امتیاز متاکریتیک روی یک پلتفرم فهرست شده است. ممکن است یک بازی به صورت انحصاری برای یک پلتفرم منتشر یا یک بازی برای همه پلتفرم‌های نسل هشتمی در دسترس باشد؛ فهرست زیر به صورت "بهترین امتیاز کسب شده بازی روی یک پلتفرم" مرتب شده است. همچنین در فهرست زیر iPhone/iPad درنظر گرفته نشده است.

    

   The 90+ Club: The Best-Reviewed Games of 2016 (Any Platform*)
   # عنوان / پلتفرم ناشر سبک میانگین امتیازها
   1 Uncharted 4: A Thief's End PS4 Sony اکشن-ماجراجویی 93
   2 INSIDE XB1 PLAYDEAD معمایی-ماجراجویی 92
   3 Out of the Park Baseball 17 PC Out Of The Park Dev. ورزشی-شبیه‌سازی 92
   4 The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine PC Warner Bros. Interactive اکشن-نقش‌آفرینی 92
   5 Overwatch PC Blizzard Entertainment تیراندازی اول‌شخص 91
   6 Overwatch XB1 Blizzard Entertainment تیراندازی اول‌شخص 91
   7 Forza Horizon 3 XB1 Microsoft مسابقه‌ای 91
   8 The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine PS4 Warner Bros. Interactive اکشن-نقش‌آفرینی 91
   9 INSIDE PS4 PLAYDEAD معمایی-ماجراجویی 91
   10 Overwatch PS4 Blizzard Entertainment تیراندازی اول‌شخص 90
   11 Stephen's Sausage Roll PC increpare معمایی 90
   12 NBA 2K17 XB1 2K Games ورزشی 90
   13 Kentucky Route Zero - Act IV PC Cardboard Computer ماجراجویی 90

    


    

    

    

    

   بهترین‌های ۲۰۱۶ براساس پلتفرم

    


   پلی‌استیشن ۴

   ps4_150.png

   میانگین متااسکور ۲۰۱۶ 69.1
   درمقایسه با ۲۰۱۵ 70.5
   پلی‌استیشن ۴

   در سال ۲۰۱۵، ۶ عنوان +۹۰ برای کنسول نسل هشتمی سونی منتشر شد که بیشترین در میان سایر پلتفرم‌ها بود. برای سال ۲۰۱۶ این تعداد اما به ۴ عنوان کاهش پیدا کرد. همچنین میانگین متااسکور عناوین منتشر شده در پلی‌استیشن ۴ در سال ۲۰۱۵ امتیاز ۷۰٫۵ بود که در سال ۲۰۱۶، این رقم نیز به ۶۹٫۱ کاهش پیدا کرده است. همچنین درحالی که به شکل میانگین بازی‌های خوب پلی‌استیشن ۴ در سال ۲۰۱۵ امتیاز ۴۲٪ را در میان کل بازی‌ها داشتند، این امتیاز نیز در سال ۲۰۱۶ کاهش پیدا کرده و به ۳۵٫۵٪ رسیده است. در مقام مقایسه باید با سال ۲۰۱۴ نیز مقایسه شود که پلی‌استیشن ۴ در این زمینه امتیاز ۵۰٪ را برای بازی‌های خوبش نسبت به بازی‌های متوسط و ضعیف داشت که رقم عالی بود. این نشان‌دهنده پایین آمدن کیفیت کلی بازی‌های عرضه شده در این پلتفرم در طول سه سال اخیر است.

   چرا این امتیازها کاهش پیدا کرده است؟ پاسخ راحت این است که تعداد بازی‌هایی که در سال ۲۰۱۶ برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد بیشتر از بازی‌های انتشار یافته در سال ۲۰۱۵ بود. در حالی که برای سال ۲۰۱۶ تعداد ۴۴۵ بازی برای پلی‌استیشن ۴ متااسکور دریافت کردند، این رقم در سال ۲۰۱۵ عدد ۲۷۶ بود. گرچه از نظر کمیت، پلتفرم نسل هشتمی سونی بازی‌های بیشتری را ثبت کرده ولی متاسفانه باعث کم شدن میانگین کیفی بازی‌هایش، نسبت به سال ۲۰۱۵ نیز شده است.

   خبرهای خوب برای پلی‌استیشن ۴ اما هنوز وجود دارد. در سال ۲۰۱۶، تعداد ۱۳ بازی عرضه شده روی این پلتفرم موفق شدند امتیاز ۷۵ یا بالاتر کسب کنند. این تعداد در سال ۲۰۱۵ یازده بازی بود. همچنین بهترین بازی "انحصاری" پلی‌استیشن ۴ در سال ۲۰۱۶ بازی "آنچارتد ۴: پایان یک دزد" موفق شد متااسکور ۹۳ را کسب کند، درحالی که در همین مقایسه در سال ۲۰۱۵، بازی "Journey" قرار داشت که امتیاز ۹۲ را کسب کرده بود. البته در این زمینه این نکته نیز مهم است که در سال ۲۰۱۵، بیشترین متااسکور یک بازی عرضه شده در پلی‌استیشن ۴ متعلق به بازی متال گیر سالید ۵: فانتوم پین با امتیاز متای ۹۳ بود. فانتوم پین با این حال یک بازی "انحصاری" برای پلی‌استیشن ۴ نیست.

   ۵ بازی برتر سال ۲۰۱۶ پلی‌استیشن ۴ براساس امتیاز متااسکور:

    

   s2135_gp1349_1482188765.jpg

   Uncharted 4: A Thief's End

   93

   s2135_gp1350_1482188766.jpg

   The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine

   91

   s2135_gp1351_1482188767.jpg

   INSIDE

   91

   s2135_gp1352_1482188768.jpg

   Overwatch

   90

   s2135_gp1353_1482188769.jpg

   Rez Infinite

   89

    

    

    


   ایکس‌باکس وان

   xbone_150.png

   میانگین متااسکور ۲۰۱۶ 69.8
   درمقایسه با ۲۰۱۵ 70.4
   ایکس‌باکس وان

   مثل پلی‌استیشن ۴، امتیاز متای بازی‌های منتشر شده در کنسول نسل هشتمی مایکروسافت هم در سال ۲۰۱۶، شاهد روند نزولی خود نسبت به سال‌های گذشته بود. گرچه میانگین کلی امتیازها برای بازی‌های این پلتفرم تفاوت چندانی نداشته (۶۹٫۸ در سال ۲۰۱۶ نسبت به ۷۰٫۴ در سال ۲۰۱۵) اما بازی‌های خوب این پلتفرم، یعنی بازی‌هایی که امتیازی بیش از ۷۵ گرفته‌اند نسبت به سال ۲۰۱۵ کاهش زیادی داشته است. ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۵ میانگین متااسکور بازی‌های خوبش ۴۰٫۷ بود ولی در سال ۲۰۱۶ به ۳۶٫۱ کاهش پیدا کرده است.

   نگران‌کننده تر اما این است که تعداد بازی‌های انحصاری بررسی شده، از ۷ بازی سال ۲۰۱۵ به تنها ۳ بازی در سال ۲۰۱۶ کاهش پیدا کرده است. در همین زمینه، از همین ۳ بازی انحصاری نیز بازی‌های خوب متعلق به استودیوهای داخلی مایکروسافت نیست. در صدر فهرست این ۳ عنوان انحصاری، بازی FRU است که یک بازی معمایی-پلتفرمینگ بوده و امتیاز متای ۸۴ دریافت کرده است. این بازی گرچه به شکل انحصاری برای ایکس‌باکس وان منتشر شده ولی سازنده بازی، Through Games از استودیوهای مجموعه مایکروسافت نیست. همچنین این بازی به عنوان بهترین بازی انحصاری ۲۰۱۶ ایکس‌باکس وان از نظر متااسکور باید با نظیر خودش در کنسول رقیب پلی‌استیشن ۴ مقایسه شود؛ بازی "آنچارتد ۴: پایان یک دزد" که امتیاز عالی ۹۳ را کسب کرد. ایکس‌باکس وان البته بازی "Forza Horizon 3" با امتیاز متای ۹۱ را نیز در سال ۲۰۱۶ داشت ولی این بازی منحصرا برای کنسول ایکس‌باکس وان نیست و مایکروسافت آن را برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر کرده است. مایکروسافت همچنین در سال ۲۰۱۶ دو بازی مورد انتظار نیز داشت. بازی کوانتوم بریک با امتیاز متای ۷۷ و بازی ReCore با امتیاز متوسط ۶۳ بازی‌هایی بودند که علاوه بر ایکس‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر شدند.

    

   ۵ بازی برتر سال ۲۰۱۶ ایکس‌باکس وان براساس امتیاز متااسکور:

    

   s2135_gp1351_1482188767.jpg

   INSIDE

   92

   s2135_gp1352_1482188768.jpg

   Overwatch

   91

   s2136_gp1371_1482196966.jpg

   Forza Horizon 3

   91

   s2136_gp1372_1482196967.jpg

   NBA 2K17

   90

   s2136_gp1373_1482196968.jpg

   Ori and the Blind Forest: Definitive Edition

   88

    

    

    


   رایانه‌های شخصی

   pc.gif

   میانگین متااسکور ۲۰۱۶ 70.8
   رایانه‌های شخصی
   درمقایسه با ۲۰۱۵ 70.6

   به نظر PC گیمینگ در سال ۲۰۱۶ سال قدرتمندی را پشت سر گذاشت. برای دومین سال متوالی، ۵ بازی منتشر شده روی این پلتفرم امتیاز ۹۰ با بالاتر را کسب کرد. این رقم به شکل غیررسمی به ۹ عنوان نیز می‌تواند برسد ولی متاکریتیک، ۴ بازی با امتیاز ۹۰ و بیشتر را از لیست برترین‌ها حذف کرده چون این سایت، در چنین فهرست‌هایی معمولا بازی‌هایی با ۷ نقد و بررسی یا کم‌تر را قلم می‌گیرد.

   به طور کلی در سال ۲۰۱۶ هیچ کمبودی از بازی خوب (+۷۵) در دنیای PC گیمینگ وجود نداشت. ۱۷۸ بازی از مجموع بازی‌های ثبت شده در متاکریتیک برای پلتفرم رایانه‌های شخصی بازی‌های خوب امتیاز گرفتند. از سال ۲۰۰۹ به بعد که متاکریتیک چنین فهرست‌هایی منتشر می‌کند، از این نظر سال ۲۰۱۶ بهترین سال برای PC گیمینگ بوده است. این تعداد از نظر مقایسه حتی بهتر از هر پلتفرم دیگری نیز بوده است.

    

    

    

   ۵ بازی برتر سال ۲۰۱۶ رایانه‌های شخصی براساس امتیاز متااسکور:

    

   s2137_gp1389_1482201463.jpg

   Out of the Park Baseball 17

   92

   s2135_gp1350_1482188766.jpg

   The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine

   92

   s2135_gp1352_1482188768.jpg

   Overwatch

   91

   s2137_gp1392_1482201466.jpg

   Stephen's Sausage Roll

   90

   s2137_gp1393_1482201467.jpg

   Kentucky Route Zero - Act IV

   90

    


   وی یو

   wiiu_150.png

   میانگین متااسکور ۲۰۱۶ 68.5
   وی یو
   درمقایسه با ۲۰۱۵ 67.1

   با توجه به معرفی کنسول Switch توسط نینتندو، می‌توان ۲۰۱۶ را آخرین سال برای پلتفرم وی یو دانست. در کل عناوین محدودی برای وی یو در سال ۲۰۱۶ توسط متاکریتیک به ثبت رسید.

   چقدر کم؟ متاکریتیک در این سال تنها ۴۴ بازی را برای این پلتفرم نسل هشتمی ثبت کرد. کم‌تر از سال ۲۰۱۵ با ۸۰ بازی که نشان‌دهنده کمبود بازی برای این پلتفرم حتی در سال قبل نیز هست. از نظر آماری، حتی یک بازی از ۴۴ بازی سال ۲۰۱۶ وی یو نیز نتوانستند امتیازی بیش از ۹۰ کسب کنند؛ هرچند این پلتفرم ۸ بازی خوب با امتیاز +۷۵ نیز داشته است.

    

   ۱۰ بازی برتر وی یو در سال ۲۰۱۶ و براساس امتیاز متااسکور به شرح زیر هستند:

    

   Best-Reviewed Wii U Games, 2016
   # عنوان ناشر   میانگین امتیازها
   1 Axiom Verge Tom Happ   89
   2 The Legend of Zelda: Twilight Princess HD Nintendo   86
   3 Mutant Mudds: Super Challenge Renegade Kid   83
   4 Severed DrinkBox Studios   83
   5 Tokyo Mirage Sessions #FE Nintendo   80
   6 Jotun: Valhalla Edition Thunder Lotus Games   79
   7 Pokken Tournament Nintendo/Bandai Namco Games   76
   8 Paper Mario: Color Splash Nintendo   75
   9 Star Fox Guard Nintendo   74
   10 Star Fox Zero Nintendo   69

    

    


    


   قابل‌حمل: نینتندو 3DS و پلی‌استیشن ویتا

   3ds_150.png

   میانگین متااسکور ۲۰۱۶ 71.9
   درمقایسه با ۲۰۱۵ 69.0
   نینتندو 3DS

   psvita_150.png

   میانگین متااسکور ۲۰۱۶ 73.1
   درمقایسه با ۲۰۱۵ 70.7
   پلی‌استیشن ویتا

   تعداد بازی‌های ثبت شده برای کنسول‌های قابل حمل کنونی در چند سال اخیر تقریبا ثابت مانده بود، اما در سال ۲۰۱۶ هر دو کنسول Handheld پلی‌استیشن ویتا و نینتندو 3DS به شدت با کاهش ثبت بازی مواجه شدند. آیا این باعث خارج شدن یکی یا هر دو پلتفرم از چرخه خواهد شد؟

   مثل سال ۲۰۱۵، در سال ۲۰۱۶ نیز هیچ کدام از بازی‌های عرضه شده برای کنسول‌های قابل حمل موفق به دریافت امتیاز +۹۰ نشدند. 3DS تعداد بیشتری بازی انحصاری در این سال نسبت به ویتا داشته ولی از نظر کیفی، میانگین متااسکور بازی‌های ویتا بهتر از 3DS بوده است.

    

    

    

   ۱۰ بازی برتر نینتندو 3DS در سال ۲۰۱۶ و براساس امتیاز متااسکور به شرح زیر هستند:

    
   # عنوان ناشر   میانگین امتیازها
   1 Picross 3D: Round 2 Nintendo   89
   2 Fire Emblem Fates: Special Edition Nintendo   88
   3 Fire Emblem Fates: Revelation Nintendo   88
   4 Fire Emblem Fates: Conquest Nintendo   87
   5 Pokemon Sun Nintendo   87
   6 Pokemon Moon Nintendo   87
   7 Fire Emblem Fates: Birthright Nintendo   86
   8 Monster Hunter Generations Capcom   85
   9 Shin Megami Tensei IV: Apocalypse Atlus   85
   10 Rhythm Heaven Megamix Nintendo   84

    

   ۱۰ بازی برتر پلی‌استیشن ویتا در سال ۲۰۱۶ و براساس امتیاز متااسکور به شرح زیر هستند:

    
   # عنوان ناشر   میانگین امتیازها
   1 Steins;Gate 0 PQube   86
   2 Zero Escape: Zero Time Dilemma Aksys Games   83
   3 XCOM: Enemy Unknown Plus 2K Games   82
   4 Severed DrinkBox Studios   82
   5 The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II XSEED Games   80
   6 Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate Aksys Games   79
   7 Skullgirls: 2nd Encore Autumn Games   76
   8 Grand Kingdom NIS America   76
   9 Yomawari: Night Alone NIS America   75
   10 Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky Koei Tecmo Games   75

    


    

    


   بدترین‌های ۲۰۱۶

   هیچ فهرست سالانه‌ای از بهترین‌ها، با معرفی کوتاهی از بدترین‌های سال کامل نمی‌شود! در زیر فهرست ۵ بازی خیلی بدی که در متاکریتیک ثبت شدند را مشاهده می‌کنید.

   s2134_gp1339_1482029589.jpg

   Ghostbusters (PS4)

   30

   s2134_gp1340_1482029590.jpg

   Dino Dini's Kick Off Revival (PS4)

   31

   s2134_gp1341_1482029592.jpg

   Soda Drinker Pro (XBO)

   31

   s2134_gp1342_1482029593.jpg

   Weeping Doll (PS4)

   34

   s2134_gp1343_1482029594.jpg

   Langrisser Re:Incarnation -TENSEI- (3DS)

   35

    


    

   بروزرسانی بوسیله Movyn در

   توسط Movyn، در اخبار،

   طبق اطلاعیه جدید یوبی‌سافت، نسخه PC بازی سگ‌های نگهبان ۲ در ۱۵ نوامبر همراه با نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر نخواهد شد. به این ترتیب انتشار نسخه ویندوزی این بازی جهان-باز و اکشن ماجراجوی دوهفته پس از انتشار نسخه‌های کنسولی و در ۲۹ نوامبر/۹ آذر خواهد بود. در طی یک پست وبلاگی رسمی، یوبی‌سافت دلیل این کار را "تعهد کیفیت" اعلام کرد و توضیح داد که زمان اضافی به تیم سازندگان اجازه می‌دهد که اطمینان حاصل کنند که بازی روی سخت‌افزارهای مختلف به خوبی قابل اجرا باشد. این تاخیر دوهفته‌ای همچنین اجازه "پولیش اضافی" را نیز برای نسخه PC فراهم می‌کند.

   در کنار خبر تاخیر دوهفته‌ای عرضه واچ داگز ۲ (Watch Dogs 2) در رایانه‌های شخصی، یوبی‌سافت سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی را نیز اعلام کرده است. طبق این مشخصات، بازی از نرخ فریم باز، رزولوشن 4K و "Ultra Texturer" نیز پشتیبانی می‌کند. بازی همچنین از قفل DRM دنوو (Denuvo) نیز استفاده خواهد کرد که به گفته یوبی‌سافت "تاثیر محسوسی" روی عملکرد بازی ندارد.

    

    

   حداقل مشخصات

   • سیستم‌عامل: (فقط نسخه‌های ۶۴ بیتی) ویندوز ۷ (سرویس پک ۱), ویندوز ۸.۱, ویندوز ۱۰
   • پردازشگر: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz یا AMD FX 6120 @ 3.5 GHz
   • حافظه رم: ۶ گیگابایت
   • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 660 (2 GB) یا AMD Radeon HD 7870 (2 GB) یا بهتر
   • فضای دیسک: ۵۰ گیگابایت
   • لوازم جانبی: کیبورد و ماوس, کنترلر ایکس‌باکس وان, کنترلر دوال‌شوک ۴
   • حالت چندنفره: ۲۵۶ Kbps یا پهنای باند سریع‌تر

    

   مشخصات پیشنهادی

   • سیستم‌عامل: (فقط نسخه‌های ۶۴ بیتی) ویندوز ۷ (سرویس پک ۱), ویندوز ۸.۱, ویندوز ۱۰
   • پردازشگر: Intel Core i5-3470 @ 3.2 GHz یا AMD FX 8120 @ 3.9 GHz
   • حافظه رم: ۸ گیگابایت
   • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB) | NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB) | NVIDIA GeForce GTX 1060 (3 GB) یا بهتر | AMD Radeon R9 290 (4 GB) یا بهتر
   • فضای دیسک: ۵۰ گیگابایت
   • لوازم جانبی: کیبورد و ماوس, کنترلر ایکس‌باکس وان, کنترلر دوال‌شوک ۴

    

    

   ویژگ‌های نسخه PC

   gallery_1_1_86261.jpg

   سگ‌های نگهبان ۲ در ۲۹ نوامبر/۹ آذر برای PC منتشر خواهد شد

   • پشتیبانی از رزولوشن 4K
   • بهینه‌سازی گلیچ‌ها و لگ‌های نرخ فریم
   • نرخ فریم باز
   • پشتیبانی کامل از SLI/Crossfire (بهره‌گیری همزمان از چند کارت گرافیک مختلف)
   • پشتیبانی از ۳ فضای ذخیره بازی
   • پشتیبانی از چند مانیتور همراه با تنظیمات مربوطه و سفارشی‌سازی منوها و HUD
   • تنظیمات مختلف windowed mode

    


    

    

   توسط Movyn، در اخبار،

   یوبی‌سافت ویدیوی جدیدی از گیم‌پلی مخفی‌کاری در شب را از بازی مورد انتظار و پیش‌روی خود یعنی Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands منتشر کرده است. این ویدیو شامل اجرای یک ماموریت خرابکاری و استخراج گروگان از اردوگاه‌های یک کارتل مواد مخدر در بولیوی است. در ویدیوی منتشر شده، این ماموریت که به شکل تیمی و Co-op صورت می‌گیرد، هر بازیکن نقشی خاص را در جریان اجرای ماموریت بازی می‌کند.

    

   گیم‌پلی مخفی‌کاری در شب در بازی Ghost Recon Wildlands

   Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands

   در ویدیوی جدیدترین عنوان از Tom Clancy، ویژگی‌های جدیدی مثل چرخش شبانه‌روز و آب و هوای متغیر و زنده نمایش داده می‌شود. همچنین به گفته سرپرست طراحان این بازی، گوست ریکون شامل بیش از ۶۰ وسیله نقلیه، از جمله هلی‌کوپتر برای جستجو در محیط بازی است. در جریان این گیم‌پلی، یک بازیکن کنترل هلی‌کوپتر را در اختیار دارد و سایر اعضای تیم در داخل هلی‌کوپتر هستند تا پس از رسیدن به نقطه مورد نظر، از آن پایین بپرند. پس از این نیز هر بازیکن نقشی خاص را در اطراف اردوگاه برعهده می‌گیرد. در این بازی همچنین کارکرد وسایل پرنده مثل ربات پهپاد نیز نمایش داده می‌شود.

    

   تام کلنسی: گوست ریکون یک بازی تاکتیکی- شوتر سوم شخص و جهان-باز است که به گفته یوبی‌سافت بزرگ‌ترین نقشه و جهان ساخته شده توسط این شرکت را تاکنون دارا می‌باشد. این بازی که هم به شکل چندنفره و Co-op و هم به شکل تک‌نفره (کنترل سایر اعضای تیم توسط AI خواهد بود) قابل انجام است در ۷ مارس ۲۰۱۷ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

    

    

    

    

   توسط Movyn، در اخبار،

   درحالی که هنوز بسیاری از جوانب درباره رزیدنت اویل ۷ ناشناخته باقی مانده است؛ کپ‌کام مشخصات حدقل سیستم و همچنین سیستم بهینه برای اجرای این بازی را در پلتفرم رایانه‌های شخصی اعلام کرده است. این دو فهرست در صفحه اختصاصی این بازی در سایت استیم قرار گرفته است و نکته‌ای که در مورد آن ذکر شده، این است که از آنجایی که بازی هنوز در فرایند ساخت قرار دارد، برخی از این مشخصات ممکن است با تغییر همراه شوند.

   کپ‌کام درحالی مشخصات سیستم مورد نیاز Resident Evil 7 را اعلام کرده که با توجه به انتشار بازی در ژانویه ۲۰۱۷، احتمال تغییر در این مشخصات را نیز رد نکرده است. برای اجرای این بازی سیستم معقولی پیشنهاد شده و نیازی به یک سیستم با سخت‌افزار بسیار قوی نیست.

    

    

   حداقل سیستم

   • سیستم‌عامل: ویندوز ۷، ۸، ۸.۱، ۱۰ (۶۴ بیتی)
   • پردازشگر: Intel Core i5-4460 2.70 GHz یا AMD FX-6300 یا بهتر
   • حافظه رم: ۸ گیگابایت
   • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 760 یا AMD Radeon R7 260x
   • DirectX: ورژن ۱۱
   • نکات: مشخصات ذکر شده برای اجرای بازی در رزولوشن فول‌اچ‌دی با نرخ فریم ۳۰. بازیکن برای بهبود عملکرد می‌تواند تنظیمات گرافیکی را تغییر دهد. ارتباط اینترنتی برای فعال‌سازی بازی ضروری است. بازی هنوز در مرحله توسعه است و ممکن است این مشخصات در آینده تغییر کند.

    

   سیستم پیشنهادی

   RE REV2

   رزیدنت اویل: مکاشافات ۲ آخرین بازی عرضه شده در سری

   اصلی رزیدنت اویل

   • پردازشگر: Intel Core i7 3770 3.4 GHz یا AMD یا بهتر
   • حافظه رم: ۸ گیگابایت
   • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 960 یا AMD Radeon R9 280X یا بهتر
   • نکات: مشخصات ذکر شده برای اجرای بازی در رزولوشن فول‌اچ‌دی با نرخ فریم ۶۰

   رزیدنت اویل ۷ در ژانویه ۲۰۱۷ ابتدا برای پلی‌استیشن ۴ و مدتی بعد برای ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی نیز عرضه خواهد شد.