• Movyn
  Movyn

  11 نکته که قبل از انجام بازی God of War باید بدانید  گاد آو وار در PS4 بازی کاملا متفاوتی نسبت به بازی‌های قبلی این سری است. سیستم مبارزات، پیشرفت و گردش و جستجو به کلی تغییر پیدا کرده و بسیاری ویژگی‌ها و مکانیک‌های جدید نیز به بازی اضافه شده است. در نتیجه وقتی برای اولین بار کمپین اصلی بازی را شروع می‌کنید، برخی از این المان‌ها ممکن است ناآشنا و گیج‌کننده باشد.

  در ابتدا، این ممکن است باعث تعجب‌تان شود که بازی، اجازه گردش و جستجو در محیط‌هایی به نسبت بزرگ‌تر، به همراه فعالیت‌های جانبی پراکنده در خودش را می‌دهد. در این بازی، حتی یک بخش درخت مهارت‌ها نیز وجود دارد که اسکیل‌هایی در چند بخش قابل باز کردن هستند و برای این کار نیاز به امتیاز XP دارید. امتیاز تجربه یا XP چیزی در مدل پیشرفت‌های بازی‌های رایج نقش‌آفرینی است، و امکان کرفت کردن یا ارتقا زره‌ها نیز وجود دارد. با تتوجه به سیستم‌های جدیدی که در این بازی به کار رفته است، ۱۱ ترفند برای بهتر بازی کردن این بازی را جمع‌آوری کردیم که در ادامه می‌توانید مطالعه کنید.

   

  1-God-of-war-Tricks.jpg

  برای گردش و جستجو در محوطه‌های اختیاری و غیر اجباری وقت بگذارید

  همان‌طو که اشاره شد، God of War جدید از دنیایی بسیار بزرگ‌تر از بازی‌های قبلی این مجموعه برخوردار است. بازی ابتدا به شکل خطی شروع می‌شود، ولی وقتی به دریچه ناین (Lake of Nine) برسید، دنیای بازی رفته رفته بزرگ‌تر می‌شود و اجازه پیدا می‌کنید به محوطه‌های اختیاری بروید و منابع بیشتری پیدا کنید. بله شما آزادید که خط داستانی اصلی را دنبال کنید، ولی بهتر است برای جستجو در مناطق مختلف وقت بگذارید و Hacksilver، منابع کرفت کردن و تجهیزات بیشتر پیدا کنید.

  در این مناطق، گاهی حتی کوئست‌های جانبی (sidequests) نیز پیدا می‌شود؛ مراحلی که داستان‌های مخصوص و پاداش‌های ویژه خودشان را دارند. حتی مبارزات انتخابی نیز در این مناطق وجود دارد که همگی باعث دریافت امتیاز XP بیشتر می‌شود، و شما این شانس را دارید که سریع‌تر مهارت‌ها را در skill tree باز کنید. شاید داستان این بازی بسیار جذاب باشد، ولی فعالیت‌ها و کوئست‌های جانبی ماطق اختیاری را فراموش نکنید. در حاشیه همه جهان‌ها (Realms) نیز یک گنجینه مخفی از آیت‌ها و موارد مخفی نیز ارزش وقت گذاشتن و پیدا کردن دارند.

   

  2-God-of-war-Tricks.jpg

  در جستجوها و گردش در محیط‌ها دقیق عمل کنید

  در زمان جستجو و کاوش در محیط‌ها، مطمئن شوید که همه گوشه و کنارهای محوطه را چک کرده‌اید. همیشه ممکن است یک گوشه، مقدار زیادی گنجینه، آیتم و منابع پیدا شود. برخی اوقات صندوق‌های Runic پیدا می‌کنید و بهتر است وقت گذاشته و بازشان کنید. معمولا این صندوق‌ها حاوی آیتم‌های نایاب هستند؛ مثل Idunn Apples و Horns of Blood Mead که باعث می‌شود حداکثر میزان سلامت و خشم اسپارتان شما ارتقا پیدا کند. تنها کافی است محوطه‌ها را به دقت جستجو کنید.

   

  3-God-of-war-Tricks.jpg

  چرخش سریع را فراموش نکنید

  حالا که زاویه دوربین گاد آو وار، روی شانه کریتوس آمده است، شما در محوطه‌هایی با تعداد زیادی دشمن، اغلب در وضعیتی قرار می‌گیرید که باید برگردید. در بیشتر اوقات می‌توانید از میان دشمنان غلط خورده و عبور کنید، ولی گاهی پیش می‌آید که فضای مانور چندان زیاد نیست. در این وضعیت‌ها، قابلیت جدیدی به نام چرخش سریع کارگشا است که باید دکمه جهت پایین را فشار دهید. این یک مانور سریع و شاید کمی بی‌نظم است ولی می‌تواند نجات‌بخش باشد. ممکن است شایع باشد، باید مراقب بود که برحسب اتفاق دوبار چرخش سریع انجام ندهید چون دقیقا در جایگاه قبل قرار می‌گیرد.

  همیشه این امکان هست که از طریق تنظیمات و کانفیگ‌های بازی، عملکرد دکمه چرخش سریع را تغییر دهید. این کار از طریق منوی Options و انتخاب تنظیمات مورد نظر در قسمت Gameplay است.

   

  4-God-of-war-Tricks.jpg

  استفاده و سفارشی‌سازی Runic Abilitieها

  ممکن است شما مایل باشید از حملات و کمبوهای پیش‌فرض استفاده کنید، ولی بهتر است استفاده از حملات Runic Attack را فراموش نکنید. این حرکات بسیار قوی قابل تجهیز روی اسلحه‌ها بوده و با نگه داشتن دکمه L1 و زدن دکمه‌های R1 یا R2 قابل استفاده می‌شوند. در کل دو مدل کلی Runic Attack وجود دارد که شامل نوع‌های سبک (Light) و سنگین (Heavy) هستند. انواع مختلفی Runic Attack نیز برای مسلح کردن وجود دارند که هر کدام، اثر، خاصیت و زمان استفاده مجدد منحصر به خودشان را خواهند داشت. این‌ها هم قابل ارتقا با امتیاز XP هستن تا قدرت بیشتری پیدا کنند.

  این Runic Attackها به خودی خود بسیار کارساز هستند، ولی اگر درست استفاده شوند امکان ترکیب و اجرای کمبوهای قوی‌تر نیز خواهد بود. این خصوصا در تقابل با دشمنان قوی‌تر، یا وقت‌هایی که شانس زنده ماندن را کم ببینید مفید واقع می‌شود. در طول سفری که با کریتوس خواهید داشت، انواع Runic Attackها را جمع‌آوری خواهید کرد. هر یک ویژگی مختص خودش را دارد و بهتر است، آن‌ها را آزمایش کنید تا ببینید کدام بیشتر از بقیه در مل بازی کردن شما موثرتر هستند.

   

  5-God-of-war-Tricks.jpg

  مهارت‌های جدید را هوشمندانه باز کنید

  شما در پنج یا شش ساعت اولی که بازی می‌کنید، امتیاز XP زیادی کسب نخواهید کرد چون واقعا فعالیت‌های کم‌تری وجود دارند. به همین دلیل، حتما باید برای مهارت‌هایی که از منوی Skill Tree باز می‌کنید اولویت‌بندی قرار دهید. مهارت‌هایی مثل Grinding Storm و Guardian Sweep انتخاب‌های عالی برای تقابل با گروه‌های دشمنان هستند. از طرف دیگر، اگر اولویت شما قدرت تخریب بیشتر است باید مهارت‌های Rage Combat را زیرنظر داشته باشید.

  در اوایل بازی واقعا فضای مانور زیادی وجود ندارد و باید به این فکر کنید که داشتن کدام مهارت در سبک بازی شما اولویت بیشتری دارد. در ابتدا اگر چنین روشی به کار بگیرید، بالاخره در بازی تا جایی پیشرفت خواهید کرد که با مقادیر بسیار زیاد XP بتوانید همه مهارت‌ها را باز کنید. تا آن موقع، بهتر است مهارت‌های جدید را هوشمندانه باز کنید.

   

  6-God-of-war-Tricks.jpg

  در مبارزات و تقابل‌ها خلاقیت به خرج دهید

  در منوی Skill tree مهارت‌های مانوردهی فراوانی برای استفاده در مبارزات وجود دارند که حتی در ابتدا، شاید بیش از حد هم به نظر برسند. ولی باید در نظر گرفت که این حملات در موقعیت‌های گوناگون و حتی با یکدیگر و به شکل کمبوهای قو‌تر قابل استفاده هستند.

  اگر بخواهید موثرتر در مبارزات عمل کنید، مطالعه توضیحات در زمان گرفتن مهارت جدید بسیار مهم است. اطلاعاتی مثل اینکه تا چه مدت می‌شود اجرا کرد، وقتی به دشمن برخورد کند چه اثری دارد، و خصوصا اینکه قابل ترکیب و استفاده در کمبوها هست از اطلاعاتی است که می‌توان در توضیحات کسب کرد. حتی بعد از این نیز، باید بتوانید موثرترین Runic Attack که مکمل کمبو باشد را انتخاب کنید.

  در این بازی امکان نوآوری و خلاقیت زیادی گنجانده شده است. پس این طور حس نکنید که بهتر است با همه دشمنان فقط با یک روش جنگید. اگر دوست دارید در مبارزات چابک و سریع باشید، همین‌طور می‌توانید باشید. اگر می‌خواهید ضربات‌تان حساب‌شده باشد، این کار نیز قابل انجام است. در کل تا وقتی که دفاع و ضدحمله را درک کرده باشید، خیلی کم پیش می‌آید که روش غلطی به کار گرفته شود. از اینجا به بعد می‌توانید در مبارزات با خلاقیت جلو بروید.

   

  7-God-of-war-Tricks.jpg

  آترئوس را یکی از قسمت‌های مهم مبارزات تلقی کنید

  در ابتدای کار، آترئوس شاید متحد چندان قابل اتکایی در مبارزات نباشد، تیرهای او عملا قدرت چندانی ندارند و خودش هم کار چندانی انجام نمی‌دهد. با این وجود همین طو که پیشرفت می‌کنید، آترئوس نیز فنون و مهارت‌هایی به دست می‌آورد که در مبارزات مشت و لگد و همچنین سلاح‌ها استفاده می‌کند. این مهارت‌ها به تدریج باعث می‌شود که آترئوس به یک متحد ارزشمند تبدیل شود. او به زودی شروع به پریدن روی سر دشمنان می‌کند تا خفه‌شان کند، که این به شما فرصت زدن ضربات کمبو به دشمن را می‌دهد. گذشته از این، آترئوس تیرهای ویژه‌ای پیدا می‌کند که می‌توانند بسیار موثر باشند. تیرهای Light و Shock از آن جمله هستند. در بیشتر مواقع، توصیه می‌شود آترئوس تیرهای Shock را مسلح کند چون می‌توانند دشمن را برای مدتی کوتاه از حرکت متوقف کنند.

  اگر در وضعیتی قرار گرفتید که یک گوشه گیر کردید و خط سلامتی پایینی دارید، آترئوس می‌تواند نقش حیاتی در دور کردن دشمنان از شما بازی کند. فرصتی برای فکر کردن به نحوه حملات بعدی و جستجو برای آیتم‌های سلامتی‌بخش.

   

  8-God-of-war-Tricks.jpg

  یک روش بازی موثر انتخاب کرده و روی همان تمرکز کنید

  گاد آو وار در سفارشی‌سازی (customization) کریتوس و تجهیزاتش، انعطاف‌پذیری و انخاب‌های زیادی دارد تا او را به وضعیتی در بیاورید، که با روش بازی شما هماهنگ شود. طیف گسترده‌ای از زره‌ها و تجهیزات در دسترس قرار می‌گیرد که می‌توان با کمک آن‌ها کریتوس را با قالب‌ها و کلاس‌های مختلفی همگام کرد. برای مثال امکان این هست که مثل روش سنتی، و حداقل-حداکثر قدرت و دفاع جلو رفت و تبدیل به یک ماشین جنگی پرقدرت شد. این حتی با Runic attack قابل پیشرفت بیشتر نیز هست. باید بسنجید که در کدام روش جنگیدن مهارت بیشتری دارید و همان خط را به عنوان روش اصلی مبارزات دنبال کنید.

   

  9-God-of-war-Tricks.jpg

  Enchantmentهای خود را مجددا استفاده کنید

  در طول داستان و با پیشرفت در بازی، بالاخره وقت‌هایی می‌رسد که زره‌های کاملا جدیدی پیدا و آن‌ها را با زره قبلی عوض می‌کنید. در این مواقع ممکن است در هیجان مسلح شدن به زره جدید باشید، ولی فراموش نکنید که Enchantmentهایی که برای زره قبلی فعال کرده بودید، همراه با زره قبلی غیرفعال شده‌اند. پس حتما بعد از گفتن زره جدید، Enchantmentها را باید یک بار دیگر روی زره جدید نیز استفاده کنید.

   

  10-God-of-war-Tricks.jpg

  Yggdrasil Dew را بردارید

  همین طور که realmها را با قایق کاوش می‌کنید، شما درخت پیچ‌خورده‌ای را در اطراف محیط می‌بینید. این درخت (درخت ایگدراسیل) یک آیتم ویژه و درخشان به نام Yggdrasil Dew دارد که می‌توانید بردارید. این آیتم ویژه یک پاداش فوری و سریع برای یکی از قابلیت‌های قدرتی، دفاعی یا سلامتی کریتوس خواهد داشت. اگر در هر جای سفر این درخت متمایز را دیدید، به سمت آن را رفته و این آیتم را بردارید. پیدا کردن آیتم واقعا ارزش وقت گذاشتن را دارد.

   

  11-God-of-war-Tricks.jpg

  چالش‌های Muspelheim و Niflheim  را کامل کنید تا Legendary Gear را به دست بیاورید

  با پیشرفت بیشتر در بازی، دنیاهای Muspelheim و Niflheim را کشف خواهید کرد که البته پیدا کرن و کاوش در آن‌ها کاملا اختیاری است. در این Realmها چالش‌هایی وجود دارد که توصیه می‌کنیم حتما تکمیل‌شان کنید. با این کار، منابع ویژه‌ای برای کرفت کردن و ساختن تعدادی از بهترین زره‌های بازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

   


  منبع GameSpot
  بازخورد کاربر


  این بازی سبکش شبیه بازی اسکای ریمز شده حالت اوپن ورلد ارتقاء کریتوس پیچیده تر وسخت تر شده دیگه مثل بازی های قبل نیست که بکشی خون بگیری ارتقاع بدی فقط یک زره نداری و قابل تغیر هستند مراحل بیشتر شده دیگه اجباری نیست برای انجام مراحل یه جورایی فار کرای شده فقط از نوع سنتی

  ولی ایکاش می شد اون شمشیر های دوبل کریتوسو برگردوند چون انا استفاده ازش راحت تر بود وحالا که کمبو های بیشتری به بازی اضافه شده اگه اون دوشمشیر دوبل سلاح اصلی بودند واقعاً عالی بود الان کریتوس عین یه واکینگ شده تا یه اسپارتا که رمی بود بازی به کلی عوض شده پیچیده شده دست یابی سخت تر شده گاه سرگیجه آور وخسته کننده وگاه اکشن ودلهره آور ولی در کل سری مجموعه بازی های کریتوس خیلی عالی هستند ولی ای کاش پیرش نمی کردند ویه سر گذشت از اونجایی که خودکشی کرد نشون میدادند ومیگفتند که چه اتفاقی براش افتاد وچگونه به دنیای زندگان برگشت توقسماتای قبل که هربار میرفت توجهنم یا با تناب یا غولی چیزی اونجا اسیر بود نجاتش میداد اینبار چطوری نجات پیداکرده ممنون از سایت خوب بازی پدیا

  به اشتراک گذاری این دیدگاه


  لینک به نظر
  به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  در هم اکنون، mjyd.1031 گفته است :

  این بازی سبکش شبیه بازی اسکای ریمز شده حالت اوپن ورلد ارتقاء کریتوس پیچیده تر وسخت تر شده دیگه مثل بازی های قبل نیست که بکشی خون بگیری ارتقاع بدی فقط یک زره نداری و قابل تغیر هستند مراحل بیشتر شده دیگه اجباری نیست برای انجام مراحل یه جورایی فار کرای شده فقط از نوع سنتی

  ولی ایکاش می شد اون شمشیر های دوبل کریتوسو برگردوند چون انا استفاده ازش راحت تر بود وحالا که کمبو های بیشتری به بازی اضافه شده اگه اون دوشمشیر دوبل سلاح اصلی بودند واقعاً عالی بود الان کریتوس عین یه واکینگ شده تا یه اسپارتا که رمی بود بازی به کلی عوض شده پیچیده شده دست یابی سخت تر شده گاه سرگیجه آور وخسته کننده وگاه اکشن ودلهره آور ولی در کل سری مجموعه بازی های کریتوس خیلی عالی هستند ولی ای کاش پیرش نمی کردند ویه سر گذشت از اونجایی که خودکشی کرد نشون میدادند ومیگفتند که چه اتفاقی براش افتاد وچگونه به دنیای زندگان برگشت توقسماتای قبل که هربار میرفت توجهنم یا با تناب یا غولی چیزی اونجا اسیر بود نجاتش میداد اینبار چطوری نجات پیداکرده ممنون از سایت خوب بازی پدیا

  آپگرید کریتوس عالی هستش کیفیت در حد بیست ولی کریتوس بالاخره باید پیر بشه، چه بسا به دست پسرش کشته بشه...

  خب اسکای ریمز یه شاهکار عالی بلیزارد بود، خب قطعا این معمای گنگ نجات پیدا کردن کریتوس جوابی نمی تونی براش پیدا کنی، آتنا برگشته بازم اونو زنده کرده یا نه...

  خب نجات پیدا کردنش می تونه یه مسئله ی گنگ یا یه نکته و یا یه اتفاق تکراری باشه، بازم با غول یا تناب ها، ولی موضوع سر این هستش که تو گاد آف وار سه کریتوس هیچ هدفی نداشت، زئوس مرده بود، خدایی برای کشتن نبود، اساطیر یونان نابود شده بودن، نه پسری داشت که براش امیدوار باشه نه زنی که بخاطرش برگرده. همسر اون که اسمش یادم رفته با با اودین ازدواج کرد، با سو استفاده ی اودین از اون که بهش سحر و جادو یاد داد، اودین طمعش بیشتر شد، اون باید یکیو پیدا می کرد که اودین رو متوقف کنه==>کی بهتر از کریتوس که اساطیر یونان رو به غلط کردن انداخت. اودین با همسر آینده ی کریتوس وصلت کرد تا جنگ بین دو خدایان ادامه پیدا نکنه، تمام شواهد حاکی از اون هستش که آترئوس لوکی خواهد شد و طبق گزارشات کاربر ها خدایی شبیه به لوکی یک فرد کچل(شاید کریتوس باشه) داره می کشه، که این نگاره تو یکی از دیوار های موجود در بازی حک شده بود. کریتوس قطعا روزی می میره، و تنها حالت مرگ توسط لوکی هستش، خب آخر لوکی هم درگیری با یکی از خدایان و مرگ هر دوی آنهاست.

  موفق باشید.

  ویرایش شده در توسط رضا موسوی (نمایش تاریخچه ویرایش)

  به اشتراک گذاری این دیدگاه


  لینک به نظر
  به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  در در 3 شهریور 1397 در 22:49، رضا موسوی گفته است :

  آپگرید کریتوس عالی هستش کیفیت در حد بیست ولی کریتوس بالاخره باید پیر بشه، چه بسا به دست پسرش کشته بشه...

  خب اسکای ریمز یه شاهکار عالی بلیزارد بود، خب قطعا این معمای گنگ نجات پیدا کردن کریتوس جوابی نمی تونی براش پیدا کنی، آتنا برگشته بازم اونو زنده کرده یا نه...

  خب نجات پیدا کردنش می تونه یه مسئله ی گنگ یا یه نکته و یا یه اتفاق تکراری باشه، بازم با غول یا تناب ها، ولی موضوع سر این هستش که تو گاد آف وار سه کریتوس هیچ هدفی نداشت، زئوس مرده بود، خدایی برای کشتن نبود، اساطیر یونان نابود شده بودن، نه پسری داشت که براش امیدوار باشه نه زنی که بخاطرش برگرده. همسر اون که اسمش یادم رفته با با اودین ازدواج کرد، با سو استفاده ی اودین از اون که بهش سحر و جادو یاد داد، اودین طمعش بیشتر شد، اون باید یکیو پیدا می کرد که اودین رو متوقف کنه==>کی بهتر از کریتوس که اساطیر یونان رو به غلط کردن انداخت. اودین با همسر آینده ی کریتوس وصلت کرد تا جنگ بین دو خدایان ادامه پیدا نکنه، تمام شواهد حاکی از اون هستش که آترئوس لوکی خواهد شد و طبق گزارشات کاربر ها خدایی شبیه به لوکی یک فرد کچل(شاید کریتوس باشه) داره می کشه، که این نگاره تو یکی از دیوار های موجود در بازی حک شده بود. کریتوس قطعا روزی می میره، و تنها حالت مرگ توسط لوکی هستش، خب آخر لوکی هم درگیری با یکی از خدایان و مرگ هر دوی آنهاست.

  موفق باشید.

  یعنی بعد این همه بحث ومشاجره آخر سر کریتوس توسط پدر تور به فنا میره اینجا به نظر من کریتوس مثل له له بچه شده باید لوکی رو بزرگ کنه تا آخر سر هم کشته بشه ولی خب از طرفی اگه یه داستان هم زیاد ادامه پیداکنه تکراری میشه پس همون بهتر که تموم بشه ما خاطرات زیادی با خدای جنگ داشتیم ولی هر داستانی یه پایانی داره دیگه قسمت سوم کریتوس خود کشی کرد که دوباره بازیچه دست خدایان نشه هرچند که نسلشونو منقرض کرد ولی یه چیزی یعنی تو این قسمت هم آتنا وجود داره میشه ته ته این  قصه رو به من بگین واقعاً ممنونم که وقت گذاشتین وجواب دادین.

  به اشتراک گذاری این دیدگاه


  لینک به نظر
  به اشتراک گذاری در سایت های دیگر


  مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

  مهمان
  شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
  ارسال دیدگاه

  ×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

    حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

  ×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

  ×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  در حال بارگذاری