درباره ما

دانشنامه بازی‌پدیا، یک دانشنامه اینترنتی آزاد است که به صورت موضوعی به مباحث بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازد. مقاله‌های موجود در این سایت توسط کاربران نوشته و ویرایش می‌شود. این مقالات به صورت دسته‌بندی شده و موضوعی هستند؛ هر بازی برای خودش یک دانشنامه ویکی خواهد داشت تا طرفداران آن بازی، در همان ویکی اطلاعات و مطالب مرتبط با آن را به اشتراک بگذارند. بازی‌پدیا در صورت مقایسه، به هیچ عنوان بدیلی برای سایت‌های دانشنامه‌ای همچون ویکی‌پدیا محسوب نمی‌گردد و این سایت بیشتر کارکردی مشابه سایت‌های Wikia یا Gamepedia را دارا می‌باشد. تفاوت سایت ویکیا با ویکی‌پدیا در تخصصی‌تر بودن مدخل‌های آن است. برای مثال کاربران می‌توانند در ویکی‌پدیا، مقاله‌ای درمورد یک بازی کامپیوتری به همراه تعدادی مقاله مرتبط با آن را بیابند، اما ویکی‌پدیا نمی‌تواند مقالاتی جزئی‌تر درباره آن بازی نمایش دهد؛ مقالاتی مانند نقشه‌های بازی، راهیاب‌های بازی، اسلحه‌ها و مهمات بازی و همه آنچه که به همان بازی مربوط می‌شود. چنین امکانی در دانشنامه‌های ویکیا فراهم است. بازی‌پدیا در نظر دارد تا چنین محیطی را برای فارسی‌زبانان فراهم کند. این دانشنامه همچنین مجهز به سیستم کامنت‌گذاری برای مقالات، انجمن (فروم) گفتگو، بخش دانلود، بخش گالری (بخش اختصاصی آپلود و نمایش تصاویر و فیلم) و ... نیز می‌باشد تا حداکثر امکانات را برای کاربرانش فراهم کند.

 

 


دانشنامه‌های بازی‌پدیا

در بازی‌پدیا، هر بازی یک دانشنامه مشارکتی خواهد داشت. این یعنی هر کاربری با دسترسی «کاربر سایت» می‌تواند ویکی مخصوص بازی خودش را پیدا کرده و در آن مطلب بنویسد. کاربران در تمام زمینه‌های مختلفی که به بازی مربوط می‌شود، مثل معرفی شخصیت‌ها، نوشتن راهیاب و ... می‌توانند اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند. این روند آن قدر ادامه پیدا می‌کند تا همه مفاهیم بازی مورد علاقه کاربران تکمیل می‌شود و علاقمندان دیگری که از مطالب سایت استفاده می‌کنند، می‌توانند به آرشیو کاملی از بازی مورد علاقه خود دسترسی داشته باشند.

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ساخت یا ویرایش یک مقاله در ویکی‌های بازی‌پدیا راهنمای ویرایش را مطالعه نمایید.

 

همچنین اگر برای بازی مورد علاقه خود ویکی مخصوصی پیدا نمی‌کنید، می‌توانید در اینجا درخواست ساخت ویکی مخصوص دهید


بخش خبر

بخش خبری سایت مهم‌ترین اخبار روز دنیای بازی‌های رایانه‌ای و فناوری‌های دیجیتال را گردآوری می‌کند. کاربران برای ارسال خبر در این بخش نیازمند دسترسی «خبرنگار» می‌باشند.

 


بخش نقد و بررسی

بازی‌پدیا دارای یک بخش اختصاصی نقد و بررسی به صورت تخصصی است. برخلاف حالت ویکی، مقالات نقد و بررسی سایت حالتی تخصصی دارند و حاصل مشارکت جمعی یا ترجمه نیستند.برای ارسال مقاله نقد و بررسی، کاربران به دسترسی کاربری «تحریریه» نیاز دارند. اعضای تحریریه، همچنین می‌توانند در بخش خبری نیز مشارکت کنند.

 


انجمن‌های گفتگو

انجمن‌های گفتگوی سایت از طریق این آدرس قابل دسترسی است. انجمن‌های بازی‌پدیا محل گفتگو، بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مشخص شده در آن است و امکاناتی کاملا به روز و حرفه‌ای را برای کاربران تدارک دیده است.

 

انجمن‌های سایت علاوه بر بخش بحث و تبادل نظر، دارای بخش گالری تصاویر برای ارسال آلبوم‌های تصاویر و اشتراک گذاری تصویر در سرتاسر سایت و همچنین بخش دانلود، برای ارسال فایل‌هایی مثل پلاگین، ترینر، سیو و چیت و ... نیز هست.

 


دسترسی‌های کاربری

در بازی‌پدیا همه کاربران برحسب فعالیت، درخواست رسمی یا انتخاب مدیران، امکان ارتقا به سایر گروه‌های کاربری را دارند.

کاربر عادی: هر کاربر مهمان که در سایت ثبت‌نام کرده باشد و ثبت‌نام خود را تکمیل کرده باشد، یک کاربر عادی است. کاربران عادی حق ارسال در تمامی بخش‌های سایت را دارند.

کاربر سایت: هر کاربر عادی که بیش از دو ارسال در هر جای سایت (اعم از ارسال تاپیک در انجمن، ارسال کامنت، ارسال مقاله در بخش ویکی، ارسال عکس در بخش گالری یا ارسال فایل در بخش دانلود) فرستاده باشد، به شکل خودکار وارد گروه کاربری «کاربر سایت می‌شود. کاربران این گروه محدودیتی در حجم آپلود نداشته و می‌توانند همه مقالات موجود در بخش ویکی را نیز ویرایش کنند.

کاربر فعال: کاربران گروه «کاربر سایت» که بیش از ۱۰۰ ارسال در هر جای سایت داشته باشند، به شکل خودکار به این بخش منتقل می‌شوند. اعضای این گروه می‌توانند یک بار نام کاربری خود را تغییر دهند و دسترسی به صندوق پیغام خصوصی نامحدود خواهند داشت.


تماس با ما